Lars Ulrich’e göre Metallica’nın müzik yapmayı bırakmak gibi bir niyeti yok

Geçtiğimiz hafta “Hardwired” isimli yeni single’ını yayınlayan Metallica’nın davulcusu Lars Ulrich, Rolling Stone dergisine grubun geleceğine dair açıklamalarda bulundu: “Eğer fiziksel olarak sıkıntılar yaşamazsak birlikte müzik yapmaya 100 yıl boyunca devam edebiliriz.”

Onuncu stüdyo albümü  Hardwired…To Self Destruct’ ın ardından epey geniş bir turneye çıkacak olan grubun davulcusu Ulrich, grubun müzik yapmayı bırakmasını mümkün kılacak tek olayın yaşlılıkla birlikte gelecek fiziksel sıkıntılar olduğunu dile getirdi. “Kollarımız, bacaklarımız, dizlerimiz, omuzlarımız, boyunlarımız, sırtlarımız, boğazlarımız zarar görmezse bu yaptığımızı daha uzun süreler boyunca devam ettirmememiz için hiçbir sebebimiz yok” diyen Lars Ulrich’in özellikle grup içerisinde yaşanan entrikalar ve anlaşmazlıkların kaynağı olan kişi olarak anılması göz önünde bulundurulduğu zaman, bu açıklamaları yapması ilginç tabii ki.

Kendisine grup üyelerinin hepsinin 50’lerine gelmiş olmasıyla birlikte, kendilerinden ortalama yirmi yaş büyük olan The Rolling Stones’un hala müzik yapmaya devam etmesinin hatırlatılması üzerine, söz konusu grubun yer yüzündeki en büyük hayranı olduğunu dile getiren Lars Ulrich, Metallica’nın müziğinin The Rolling Stones’un müziğine göre daha fazla fiziksel hakimiyet ve enerji istediğinin de altını çizdi. Özellikle “Battery”, “Master Of Pupptes” ve “One” gibi parçaları referans veren Ulrich, bu tür parçaların yarım yamalak çalınamayacak parçalar olduğunu da hatırlattı.

Yoldaki albüm hakkında da açıklamalarda bulunan Ulrich, Hardwired… To Self Destruct albümünün, grubun son albümü Death Magnetic‘e nazaran daha fazla punk etkileşimleri olan bir albüm olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Grubun albümden yayınladığı ilk single olan “Hardwired” aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.

Yükleniyor...