LeVar Burton’dan “Star Trek: Picard” dizisi için açık kapı

Yapım aşamasının neredeyse yarılandığı söylenen Star Trek: Picard dizisinde hangi Star Trek: The Next Generation karakterlerinin yer alacağı hala belirsiz görünüyor. Ağırlıklı olarak Patrick Stewart’ın efsane karakteri Jean-Luc Picard’a odaklanacak yeni dizide eski kadrodan kimlerin yer alacağı hayranların merak konusu olmaya devam ediyor.

Eski seride Geordi La Forge’u canlandıran LeVar Burton, karakterlerin buluşmasıyla ilgili sorulan bir soruya açık uçlu cevap verdi: “Elbette ki hepimiz yeniden bir araya gelmek isteriz, öyle değil mi? Picard’ın o insanları tanımamasını ya da onlarla konuşmayı kestiğini düşünmek mantıksız olur. Ama eğer öyleyse de arkasında yatan güzel bir hikâye vardır.” Burton ayrıca Geordi, Data, Word, Riker, Troi ve the Crushers’ın aynı anda dizide yer almasıyla ilgili bütçe sıkıntısı olabileceğini açıkladı.

Burton, Stewart ile Star Trek: The New Generation’ın yedi sezonu boyunca birlikte çalıştı ve dört uzun metrajda yer aldı. Nisanda California’da çekilmeye başlanan yeni Picard serisinin eylül ortasında tamamlanması bekleniyor. Law & Order’dan Michelle Hurd, Salvation’dan Santiago Cabrera ve Newsroom’dan Alison Pill, Star Trek ailesine yeni katılan isimler arasında.