Little Simz’in karantina sürecinde yazıp kaydettiği EP: “Drop 6”

İngiltere ve dünya rap sahnesinin son yıllarda en dikkat çekici isimlerinden Little Simz, dördüncü albümü Grey Area ile kendine hayran bırakmıştı. Grey Area, bizim de “2019: En iyi yabancı albümler” listemizin ilk onundaydı. Albümün yarattığı heyecanın ardından yeni bir şeyler yayımlaması için gözler Little Simz’e çevriliydi ki müzisyen sosyal medya üzerinden “Ufak bir EP geliyor, çünkü neden olmasın?” paylaşımıyla karşımıza çıktı. Birkaç gün sonra da Drop 6’in duyurusu önümüze düştü.


6 Mayıs’ta piyasaya sürülecek Drop 6, “Kötü gününde Jay Z, beterinde Shakespeare” olabilen Little Simz’in nisan ayı boyunca, karantinadayken tek başına yazıp kaydettiği beş şarkıdan oluşuyor.

Paylaştığı açıklamada, “Nisan ayı başında bir EP üzerinde çalışmaya başladım ve ay sonuna kadar bitirmeyi planladım. Nisan ayı ortalarında cesaretim kırıldı, bırakır gibi oldum. Yine o boktan şüphe…” diyen Simz, kayıt sürecinde hoşgörüsüz davrandığını söylediği komşusuna kadar uzanan samimi açıklamalarda bulundu. Yeni şarkıları için sabırsızlandığımız Little Simz, kendini nasıl yeniden motive ettiğini de şöyle açıklıyor: “Ertelemeden sonra, ‘bir bebek gibi ağlamayı bırak’ dedim ve EP’ye ayak uydurdum. Kendimi gazladım, yanımda başka kimse yok, yalnızım, buna mecburdum. İyi hissetmeye başladım. Gerçekten heyecanlanmaya başladım, kendimi yukarı ittim. Yapmak zorundaydım. Sonra tamamladım.” 

“Bu çalkantılı bir zaman ama çökmüyoruz. Her zaman iyi olacağız.”

View this post on Instagram

clearer read in highlights

A post shared by simz (@littlesimz) on