Lucy Liu, ‘’Why Women Kill’’de başrolü oynayacak

Lucy Liu, dram ve komedinin içe içe geçtiği CBS’in yeni dizisi Why Women Kill’de başrolü oynayacak.

Why Women Kill, üç farklı dönemde yaşayan, üç farklı kadının hikâyesini ekrana taşıyacak. 60’lı yıllarda ev hanımlığı yapan, 80’lerde elit kesme mensup ve 2018’de avukatlık yapan üç kadının hikâyesi, ihanet temasının etrafında buluşuyor. Dizi, karşımıza çıkacak olan bu farklı portrelerle zaman içerisinde toplumsal rolü değişen kadının, ihanet karşısındaki tepkisinin aynı kaldığını göstermeyi amaçlıyor.

Liu, bu dizide 80’lerin sosyetesinden oldukça canlı, şık ve zarif Simone’a hayat verecek. Simone, zerafetinin verdiği özgüvenle keyifli bir filmin başrol oyuncusuymuş gibi yaşıyor hayatı. Dış görünüşe müthiş önem veren Simone, alışveriş yapmaktan ve parti vermekten büyük keyif alıyor ve adeta bunlardan besleniyor. Bir taraftan da, onun harika biri olduğunu düşünen, anlayışlı kocası Karl ile ‘’mutlu’’ evliliğini sürdürüyor. Ancak Simone’un görünüşte mutlu hayatı, Karl’ın onu aldattığını öğrenmesiyle altüst oluyor.

Lucy Liu, CBS’in uzun soluklu dizisi Elementary’de Sherlock’un yakın arkadaşı ve yardımcısı Joan Watson’ı canlandırmıştı. Liu, bu yıl son sezonu yayınlanacak olan dizinin ardından  Why Women Kill ile arayı soğutmadan ekranlarda kalmaya devam edecek.  

(Yazı: Merve Coşkun)