Lupita Nyong’o zombilerle savaşırken: “Little Monsters”

Lupita Nyong’o, ekimde Hulu platformuna çıkacak Little Monsters’dan yeni red-band fragmanda, zombi saldırısına karşı öğrencilerini korumaya çalışan bir öğretmen olarak karşımızda.

Lupita Nyong’o, 2014’te 12 Years a Slave performansıyla henüz kariyerinin başında kazandığı Oscar’la adını duyurmuştu. Star Wars: The Force Awakens ve Black Panther’ın ardından en son bu yıl da Jordan Peele’in doppelgangerları konu eden Us’ındaki başrolüyle korku türüne atıldı. Nyong’o şimdi ağırbaşlı rollere biraz ara vererek korku-komedi türündeki Little Monsters’ta anaokulu öğretmeni Caroline rolünü üstleniyor.

Filmin konusu şöyle: Caroline’ın öğrencileriyle çıktığı okul gezisi ani bir zombi salgınıyla sekteye uğrar. Caroline, bir yanda savaşması gereken zombiler, diğer tarafta ise dağınık bir aşk üçgeninin ortasında kalır. Lupita Nyong’o’ya bu komedi soslu zombi katliamında Josh Gad ve Alexander England yan rollerde eşlikçi.

Yönetmen Abe Forsythe sene başında dünya prömiyerini gerçekleştiği Sundance Film Festivali’nde filmi sunarken “18 yaşından küçükler için uygun olmayan bir Pixar filmi” tanımını yapmış ve şöyle demişti: “Bir çocuğun dünyasının güzelliğinin ve masumiyetinin arasındaki ikilemi, daha sonra da gerçek dünyadaki karşılığını, zombileri metafor olarak kullanarak göstermek istedik.”

Little Monsters, 8 Ekim’de Amerika’da gerçekleşecek özel gösteriminin ardından 11 Ekim’de Hulu platformunda yerini alacak. Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği henüz belirsiz.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz