“Mad Max” spin-off filmi “Furiosa”dan ilk detaylar

Mad Max’te Charlize Theron’un canlandırdığı Furiosa karakterine odaklanacak spin-off filme dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kadrosunda Anya Taylor-Joy, Yahya Abdul-Mateen II, ve Chris Hemsworth’ü toplayan film, karakterin gençliğine odaklanacak.

Charlize Theron’u Furiosa filminde görecek miyiz?

Anya Taylor-Joy’ın Furiosa’nın gençliğini canlandıracağı açıklandı. Bu Theron’u muhtemelen görmeyeceğimiz anlamına geliyor. Serinin yaratıcısı George Miller’ın bu konuda yaptığı birkaç açıklama da mevcut. Miller, Furiosa filminde oyuncuları efektlerle gençleştirme tekniğini Theron için kullanmayı çok düşündüğünü ifade etti.  Son yıllarda çekilen filmlerde sıklıkla rastlıyoruz bu tekniğe ki The Irishman’e damgasını vurmuştu. Fakat Miller, bu teknolojiyle elde edilen sonuç onun için hâlâ istenilen noktada olmadığı için bu fikrinden  zaman içinde vazgeçmiş. 

2015’te vizyona giren Mad Max: Fury Road’da nefes kesen bir performans sergilemişti Theron. Fakat verdiği röportajlarda çekim sürecinin onun için çok zorlu geçtiğinden söz etmişti. Filmdeki gerilimli atmosferin oyuncular arasındaki ilişkilere de yansıdığı söylentileri vardı. Kısaca onu yeni filmde görme ihtimalimiz epey az. 

Tom Hardy’nin canlandırdığı Max karakterinin spin-off filmde yer alıp almayacağı da merak konusu. Hemsworth ve Abdul-Mateen’in rollerinin detayları ise henüz açıklanmadı. Filmin olası olay örgüsü hakkındaki açıklamalar, Furiosa’nın Fury Road’da da gördüğümüz yeşil diyar ve kadın savaşçılar Vuvaliniler’den öteye gitmiş değil. 

Fury Road’un izleyiciyi soluksuz bırakan kurgusu ve oyuncuların başarılı performansları haricinde, yarattığı post apokaliptik dünyanın son derece detaylı portresini ortaya koyma başarısı da hatırlanacağı gibi büyük beğeni toplamıştı. Bu noktada yapım tasarımcısı Colin Gibson’a da hakkını vermek gerekiyor. Filmin paslı dünyasına özgü araçlar onun liderliğini yaptığı bir ekip tarafından tasarlanmıştı. Fury Road‘un ardından başka bir yapımda yer almayan Gibson, George Miller haricinde kimseyle çalışmak istemediğini dillendirmişti. Miller’dan beklediği telefonu almasıyla, yeniden iş başı yapıyor.

George Miller, çekimlerine geçtiğimiz ilkbaharda başlaması planlanan ancak pandemi sebebiyle ertelenen yeni filmi Three Thousand Years of Longing‘i ön yapım aşamasına getirmiş durumda. Bu film hakkında da bir olay örgüsü bilgisine sahip olmasak da Tilda Swinton ve Idris Elba’nın başrollerini paylaşacağını biliyoruz. Proje, Miller’ın önceki işleriyle hiç benzerlik göstermeyecekmiş. Furiosa’nın çekimleri, Three Thousand Years of Longing’in sonrasında başlayacak.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...