Manchester City’nin animasyon serisi için hazırlıklar başladı

İngiltere Premier Ligi’nin son yıllardaki en başarılı kulüplerinin başında gelen Manchester City, hedef kitlesi çocuklar olan yeni bir animasyon serisine konu oluyor.

Sky Blue Academy ismini taşıyacak seri, global bir iş birliğinin ürünü. Singapur merkezli August Media Holdings, Filipin merkezli Synergy88 Entertainment ve İspanya merkezli Minoria Absoluta’nın ortaklığıyla hayata geçirilecek proje, kulübün genç ve çocuk takımlarında oynayan kız ve erkek sporcuları konu edecek. Kulübün esaslı değerleri olarak gösterilen takımdaşlık, disiplin ve aidiyet üzerinde duracağı belirtilen Sky Blue Academy için an itibariyle alıcı aranıyor.

Seri hakkında ilk açıklamalar August Media ekibinden Jyotirmoy Saha’dan geldi. Variety’ye açıklama yapan Saha, Manchester City’nin de projeye fazlasıyla dahil olduğunu ve odaklarında futbol aracılığıyla bir araya gelmiş bir arkadaş grubu olacağını belirtti. “Sky Blue Academy, takım olmanın getirdiği keyif ve ilişkiler hakkında bir animasyon serisi” diyor Saha. 

2022’nin başlarında yayınlanması planlanan Sky Blue Academy, 22 dakikalık 26 bölüm olarak kurgulanmış. Hedef kitlesi olarak 8-11 yaş aralığı gösterilen dizi, CGI ve el çizimi animasyon tekniklerini harmanlayacak. Manchester City animasyonu, Tsubasa ile büyümüş jenerasyonda nostaljik hisler uyandıracak bir çalışma olacağa benziyor.