Margot Robbie’li “Pirates of the Caribbean” spin-off'u

2003’te vizyona giren ilk filmiyle kısa zamanda fenomenleşen Pirates of the Caribbean serisi, en son 2017’de, beşinci film Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales ile sinema salonlarındaydı. Seri bugüne kadar 4,5 milyar doların üzerinde hasılat toplasa da ilk üç filmin ardından gelen yapımlar hem eleştirel başarı hem de hasılat rakamları açısından düşüşe geçmiş bir grafiğe sahipti. Bu durum, korsanlardan vazgeçmeye niyeti olmayan Disney’i, yeni çözüm arayışlarına itmişe benziyor.

Benzer konseptte olsa da eski seriyle bağlantılı olmayacak, yeni bir öyküyü yeni karakterlerle anlatacak Pirates of the Caribbean spin-off projesi resmen duyuruldu. Hem de başrolde çok heyecan verici bir isimle! Son yılların en popüler oyuncularından Margot Robbie, bu tanıdık evrenin yeni baş kahramanına hayat verecek. Projeyi kaleme alacak senaristin de Robbie’nin Birds of Prey filminde birlikte çalıştığı Christina Hodson olacağı açıklandı. Bu iki isim aynı zamanda, sektördeki kadın yazarların istihdam oranını artırmayı amaçlayan Lucky Exports Pitch Program insiyatifi ile de biliniyor.

Peki Jack Sparrow’lu orijinal filmler devam etmeyecek mi? Serinin altıncı halkasında Johnny Depp’in yer alıp almayacağı kesinlik kazanmasa da filmin bir kez daha Jerry Bruckheimer imzası taşıyacağı ve Joachim Rønning tarafından yönetileceği biliniyor. Filmin, Shrek serisinden hatırlanabilecek Ted Elliott ile Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin’in kaleminden çıkacağını da belirtelim.

Yazı: Merdan Çaba Geçer


Yükleniyor...