Mariah Carey’nin 25 yıl gizli kalmış grunge kayıtları

Mariah Carey’nin otobiyografik kitabı The Meaning Of Mariah Carey’de yer alacak şaşırtıcı detaylardan biri gün yüzüne çıktı. Carey, 1995’te Chick adlı bir grupla bir alternatif rock albümü kaydetmiş. 25 yılın ardından ortaya çıkan bu albüm, Daydream kayıtları sırasında “kendisini karanlık günlerden çıkaran şey” olarak tanımlanıyor.

The Meaning Of Mariah Carey kitabından bir alıntıyla yaptığı paylaşımda dönemin ruhunu yansıtan, grunge esintili bir punk grubuyla yaptığı kayıtlardan bahsediyor Mariah Carey:

“Kurtulmak, salıvermek ve mutsuzluğumu ifade etmek istedim ama aynı zamanda gülmek de istedim. Her gece, Daydream kayıtlarından sonra alter-ego grup seanslarımı dört gözle bekliyordum. Küçük alt-rock şarkı eskizlerimi gruba sunup, aptalca bir gitar riffi mırıldanırdım ve hemen kaydederdik.” 

Mariah Carey’nin paylaşımındaki videoda çalan Chick şarkısının adı “Demented”. Ona vokallerde eşlik eden arkadaşı Clarissa Dane de albümün kaydedildiği sıradaki oda arkadaşı. “Demented” ve “Malibu” adlı başka bir Chick şarkısı aslında 2009’dan beri YouTube’da, ama şarkıların Carey ile olan bağlantısı bugüne kadar hiç dikkat çekmemişti. Mariah Carey’nin temsilcileri de müzisyenin Chick’in albümündeki şarkılar için geri vokal yazdığını ve kliplerinden birini yönettiğini doğruladı.

Konuyla ilgi belki daha fazla şey öğrenebileceğimiz The Meaning Of Mariah Carey 29 Eylül’de raflarda olacak. 2 Ekim’de de Mariah Carey’nin yeni derlemesi The Rarities yayımlanıyor.

Yazı: Bensu Arslan

Yükleniyor...