Masked Wolf’un viral hiti “Astronaut Ocean”a Ezhel dokunuşu

Sydney çıkışlı rapçi Masked Wolf, 2019’da kaydettiği “Astronaut in the Ocean” parçasıyla büyük bir çıkış yakaladı ve geçtiğimiz sonbaharda ABD merkezli plak şirketi Elektra’yla anlaşmıştı. Parçanın sosyal platformlarda bir fenomene dönüşmesi uluslararası sahnede Masked Wolf’la daha çok karşılaşmamıza da yol açtı. Şarkının yalnızca Spotify’da günde 800 bin kez dinlendiğini düşünmek bile sersemletici.

“Astronaut in the Ocean”, Avustralya’dan Belçika’ya, Slovakya’dan İtalya’ya dünyanın dört bir yanında büyük liste başarıları yakaladı. Türkiye de şarkının büyük bir hite dönüştüğü ülkelerden. Bu hit şarkı için hazırlanan remiks derlemesinde Shane Codd, The Synaptik ve Loopy gibi isimlerle birlikte Türkiye rap sahnesinin son yıllardaki en büyük yıldızlarından Ezhel’i duyduğumuz bir versiyon da var.

Ezhel, “Astronaut in the Ocean”a serpiştirdiği İngilizce verse ile Masked Wolf’un depresyon deneyimlerinden, ruhsal olarak düşük hissettiği panik ataklı günlerinden bahsettiği sözlerine yeni bir derinlik katıyor. Şarkının temelini oluşturan metaforları kişisel bir şekilde işlediği verse’üne şu şekilde giriyor Ezhel:

“Kan havuzunda ay ve yıldızdan uzağa hareket ediyorum
Ben bir astronotum
Uzayda böylesine haykırabileceğimi kim düşünebilirdi?”

Masked Wolf’tan bir başka güzellik: “Gravity Glidin’”

Plak şirketi Elektra, Masked Wolf’u “ilhamını birçok farklı türden alan dinamik bir sanatçı” olarak tanımlıyor ve henüz kendisinin en iyi işleriyle tanışmadığımızın altını çiziyor. TikTok’ta viral olan “Astronaut in the Ocean”ı takip eden ilk yeni tekli “Gravity Glidin’” 4 Haziran Cuma günü yayımlandı. 

Bu kez çok daha yüksek bir tempoyla ilerleyen parçası için hit parçasına göndermeyle “Astro 2.0” tanımını yapıyor Masked Wolf. Şarkının kendini ait hissettiği yeri bulması ve orada gönlünce süzülebilmesi hakkında olduğunu söylüyor. Nick Kozakis, Liam Kelly ve Jesse Leaman’ın yönetmenliğini üstlendiği aksiyon filmi tadındaki “Gravity Glidin’” klibinde de Avustralyalı rapçiyi düşen bir uçakta kaçmaya çalışırken izliyoruz.