“Mindhunter”ın üçüncü sezonuna hazır mıyız?

David Fincher’ın yapımcılığını ve birçok bölümünün yönetmenliğini üstlendiği psikolojik gerilim dizisi Mindhunter’ın üçüncü sezonuna dair umudunu yitirenler için güzel bir haberimiz var. Ocak 2020’den sonra dizinin başrol oyuncuları Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv’un sözleşmeleri süresiz bir şekilde askıya alınmış olsa da Netflix’e yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Fincher ve Netflix, üçüncü sezon için tekrar görüşmelere başlamış.

Tam 10 dalda Akademi Ödülü’ne aday olarak eleştirmenlerden tam not alan Netflix yapımı dönem filmi Mank ile Fincher; Mindhunter izleyicilerinin üçüncü sezona kavuşabilmesine ön ayak olacak gibi duruyor.

Fincher’ın 2019’da “Her şey planlandığı gibi giderse dizi 5 sezon sürecek” diyerek heyecan yarattığı Mindhunter, Netflix’in en beğenilen yapımları arasında yer alıyor. Yönetmenin şu anda yapım aşamasında olan tek projesi The Killer ancak platform ve yönetmen arasında imzalanan dört senelik kontrata dayanarak Mindhunter için umudumuzun bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Alexis Nolent’in grafik romanından uyarlanan The KillerSe7en’dan tam 25 yıl sonra senarist Andrew Kevin Walker ile Fincher’ı bir araya getiriyor. Yalnız, soğuk bir katilin bir sonraki hedefini beklerken yaşadıklarını, zihinsel ve duygusal yolculuğunu anlatacak olan The Killer’da X- Men, 12 Years a Slave ve Macbeth gibi birçok filmde izlediğimiz Michael Fassbender başrolde.

Yazı: Asena Büyük

Yükleniyor...