MUBI ve My Analog Journal’dan hayalî filmlere hayalî müzikler

“Bu tür bir film olsa, müzikleri nasıl olurdu?” sorusundan hareket eden My Analog Journal ekibi, MUBI iş birliği ve sinemadan aldığı ilhamla, özel bir çalışmayla karşımızda… Hayal ettikleri filmler için fragmanlar hazırlayarak, dinleyicileri filmin dünyasında görsel ve işitsel bir yolculuğa çıkaran My Analog Journal’ın “Imaginary Soundtracks” serisi; -oluşumun YouTube kanalı başta olmak üzere- Instagram ve Spotify’a da yayılan playlistlerle zenginleşen, kapsamlı bir proje.

My Analog Journal’dan Zag, Ceylan ve Shaqdi; seri videolarına hayalî bir filmin fragmanı ile başlıyor, bu hayalden yola çıkan bir film müziği albümüne küratörlük yapıyor. Mini serinin ilk bölümü: Nicked. Komedi, suç, gerilim, soygun filmlerinden yola çıkarak Ocean’s Eleven, Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Reservoir Dogs ve Baby Driver gibi filmlere selam gönderiliyor.

Drifting Clouds

Romantik dramlara göz kırpan ikinci bölüm Drifting Clouds’ta arzu, kalp kırıklığı ve nostaljiyi merkezine alan hayalî filmler için yumuşak ve duygu dolu melodiler içeren bir set hazırlanmış. In the Mood for Love, Midnight in Paris, Before Sunrise, Lost in Translation, Blue Is the Warmest Color gibi filmlere saygı duruşunda bulunulmakta.

Serinin 14 Ağustos’ta yayımlanacak üçüncü bölümü ise alışılmadık aşklara odaklanacak. Gerçeküstü ve deneysel hikâyeleri merkezine alacak set; ilhamını Alphaville, Mood Indigo, The Lobster, The Talented Mr. Ripley, Undine, On Body and Soul ve 1001 Grams gibi filmlerden alıyor.

Aynı zamanda My Analog Journal takipçileri için özel olarak hazırlanmış mubi.com/maj sayfasında, setlerin temalarına uygun MUBI filmlerinden özel bir seçkiye ulaşılabiliyor. 30 gün hediye MUBI üyeliği ile seçkide yer alan filmler ve çok daha fazlası ücretsiz olarak izlenebiliyor.

My Analog Journal ekibinden Zag Erlat ile Ceylan Göksel’in, 6 Ağustos Cumartesi saat 21:30’da, Bant Mag. Sun Club kapsamında DJ setleriyle Bant Mag. Havuz / Bina’da olacaklarını ekleyelim.