Müzisyenlerden mektuplar: Lin Pesto

Bant Mag. No:74’te müzisyenlerin farklılaşan hisleri, gerçeklikleri ve deneyimlerine kulak verelim istedik. Pandemi ve yaşanan türlü gelişmeler müziğe olan yaklaşımlarını nasıl değiştirip dönüştürüyor? Yeni üretimlerinde nasıl izler sürülebiliyor? Neler onları motive ediyor? Neler öğreniliyor? Neler çok can sıkıcı? Neler “devam” dedirtiyor? Sorularımızı Türkiye ve dışarıdan pek çok müzisyene, DJ’e yolladık. Yanıt alabildiklerimizden size mektuplar topladık.  

Son olarak “Ölmeden” şarkısının yeni versiyonunu Tennx imzalı, glitchlerle dolu klibiyle paylaşan Lin Pesto yanıtlıyor.

“Yaşadığımız bu günlerin izinin de yeni şarkılarda olacağını düşünüyorum çünkü pandemi gibi bir şeyi deneyimlemek zorunda kalmak çok ağır.”

“Pandemi başladığında televizyon ve sosyal medyanın etkisi ile beraber çok büyük korku ve endişe yaşadım. Bana bir şey olmasından değil de ailemin sağlığına zarar gelmesinden hâlâ çok korkuyorum. Hem yaş hem de zaten önceden olan sağlık sorunları var ve bu nedenle onlara bir şey olmasın diye çoğu önlemi abartarak aldım. Böyle yapmaktan dolayı kendimi strese soktum ve vücudum şimdi fiziksel olarak tepki veriyor, çeşitli sağlık sorunlarım ortaya çıktı. Pandeminin yanı sıra ülke gündeminde de her şey baş aşağı gittiği için koskoca bir 2020’yi korku ve mide ağrıları ile geçirdim. Yine de 2020 Aralık ayında kafamdaki birkaç şeyi birleştirmeye başladım, hâlâ kaydetmeye devam ediyorum. Yaşadığımız bu günlerin izinin de yeni şarkılarda olacağını düşünüyorum çünkü pandemi gibi bir şeyi deneyimlemek zorunda kalmak çok ağır. Umarım en kısa zamanda bu günleri ve bu virüsü atlatırız.”

“Nasıl günler bu günler: Müzisyenlerden mektuplar” dosyasının tamamını okumak için buradan Bant Mag. No: 74’e ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...