Müzisyenlerden mektuplar: Sedef Sebüktekin

Bant Mag. No:74’te müzisyenlerin farklılaşan hisleri, gerçeklikleri ve deneyimlerine kulak verelim istedik. Pandemi ve yaşanan türlü gelişmeler müziğe olan yaklaşımlarını nasıl değiştirip dönüştürüyor? Yeni üretimlerinde nasıl izler sürülebiliyor? Neler onları motive ediyor? Neler öğreniliyor? Neler çok can sıkıcı? Neler “devam” dedirtiyor? Sorularımızı Türkiye ve dışarıdan pek çok müzisyene, DJ’e yolladık. Yanıt alabildiklerimizden size mektuplar topladık.  

Geçtiğimiz haftalarda düzenlemesi Cihangir Aslan’a ait “Çıplak” şarkısını yayımlayan Sedef Sebüktekin yanıtlıyor.

“İnsanları ve kendimi daha iyi dinlemeye başladım.”

“Pandemi hepimizi cok endişelendiren, korkutan, yoran ve üzen bir dönem oldu, olmakta. Her şeye rağmen buradan yanıma kâr kalan şeylerden bahsetmek isterim. Bu dönem hedeflerimi, isteklerimi temellendiren sebepleri mercek altına almama sağladı. Gerçekten değer verdiğim, ve değer verdiğimi sandığım şeyler gözüme daha görünür olmaya başladı. Karamsarlaştım ama umutlarım daha anlaşılır oldu. İnsanları ve kendimi daha iyi dinlemeye başladım.”

“Hayata daha çok saygı duyuyorum ama kendimi daha az ciddiye almaya çalışıyorum. Bütün bu yeni bakma şekillerinin müziğime yansıdığına eminim. Müziğimin dönüştüğünü de izleyebiliyorum, bundan şikayetçi değilim. Bana güç ve umut veren şey, içinde bulunduğum an, ve onu güzelleştirmenin tamamen elimde olduğu düşüncesi.”

“Nasıl günler bu günler: Müzisyenlerden mektuplar” dosyasının tamamını okumak için buradan Bant Mag. No: 74’e ulaşabilirsiniz.