“My Hero Academia” çılgınlığı yayılarak devam ediyor

2018, sevilen anime ve manga serisi My Hero Academia ’nın yılı oluyor.

Bilmeyenler için özetlemek gerekirse, seri neredeyse herkesin süper güçleri olduğu bir dünyada bu güçlere sahip olmadan doğan bir çocuk hakkında. All Might adında bir kahraman hak ettiğine inanarak güçlerinin bir kısımını ona veriyor ve böylelikle esas karakterimiz bir süper kahraman okuluna gitmeye başlıyor.

Anime serisinin üçüncü sezonu nisan ayında başladı; süper kahramanların zorlu eğitimlerden geçtiği yaz kampı gittikçe daha tehlikeli bir hâl almakta. Serinin film uyarlaması The Two Heroes  ise 3 Ağustos’ta vizyona giriyor. Film, All Might’ın geçmiş hikâyesine odaklanıp onu daha yakından tanımamızı sağlayacak. Mekanın “I” adında bir ada olacağı ve hikâyenin final sınavlarının hemen sonrasında geçeceği biliniyor.

Başka bir odak noktası ise 1-A Sınıfı ve yeni sezonun da konu etmekte olduğu orman eğitim kampı olacak. Film sadece mevcut animenin sınırlarını dışına çıkmakla kalmayacak; aynı zamanda manga serisinin de henüz işlemediği konulara değinecek.

Bir diğer merak uyandırıcı gelişme ise J-World Tokyo’daki 13 Temmuz’a kadar sürecek olan My Hero Academia temalı park. Ziyaretçiler burada seriyle alakalı özel oyunlar oynayabiliyor ve bu oyunlardan rozet, tişört ve poster gibi özel hediyeler kazanabiliyor, ayrıca kafede serinin karakterlerine atıfla hazırlanmış özel yiyecekleri ve içecekleri tadabiliyor.

myhero3
myhero1

Yazı: Selin Örnek