NBA takımlarından Prince ve The Notorious B.I.G. anısına özel formalar

Nike ve NBA’in yollarının kesişmesinin ardından birçok takımın özel forma tasarımlarına tanıklık etmeye devam ediyoruz. Dün gece görücüye çıkan iki yeni tasarım, Minnesota Timberwolves ve Brooklyn Nets takımlarının, şehirlerinin müzik sahnesine armağan ettiği iki efsane anısına hazırlanmış formalar.

Nike tarafından her takım için hazırlanan City Edition forma serisinde, Timberwolves ve Nets’in formalarında lokal kahramanlardan yola çıkılmış.

wolves2

Minneapolis çıkışlı efsanevi müzisyen Prince anısına özel bir tasarımı görücüye çıkaran Minnesota Timberwolves, yeni formasında özellikle müzisyenin Purple Rain albüm kapağından ilham almış. Söz konusu kapakta kullanılan font ve renklerin ön plana çıktığı forma için hazırlanan tanıtım klibinde, Wolves’un yıldız pivotu Karl Anthony Towns’ı Prince’i andıracak şekilde bir motorsikletin üzerinde görüyoruz.

brooklyn

Hip hop kültürüne fazlasıyla yakın olmasıyla bilinen Brooklyn Nets’in saygı duruşunda bulunduğu The Notorious B.I.G. ilhamlı formalarındaysa, müzisyenle özdeşleşmiş COOGI süveterlerden ilham alınmış. Söz konusu formalar için hazırlanan tanıtım klibindeyse, Nets yıldızları ve yepyeni formalarını Biggie’nin şarkı sözleriyle birlikte görüyoruz.


Yükleniyor...