Netflix animasyonu The Sea Beast’ten ilk görüntüler

Oscar ödüllü animasyon film Big Hero 6’in yönetmeni Chris Williams’ın yeni uzun metrajı dalgalı denizlerde geçecek fantastik bir macera. Netflix yapımı The Sea Beast, 8 Temmuz’da yayımlanacak. Seslendirme kadrosuyla da merak uyandıran yapımdan ilk fragman paylaşıldı.

Gelmiş geçmiş en korkutucu deniz canavarını avlamak üzere gemisi ve mürettebatıyla okyanusa açılan efsanevi denizci Jacob Holland, büyük bir sürprizle karşılaşır: Maisie Bramble isimli bir kız çocuğu, gemisinde saklanmaktadır. Bu tehlikeli serüvende küçük bir çocuğu nasıl koruyacağının yollarını arayan Holland’ın planları, Maisie ve canavar arasındaki beklenmedik dostlukla beraber iyice karışır.

Big Hero 6’in yanı sıra Bolt (2008) ve Moana (2016) gibi gişe başarısı yakalamış animasyon anlatıların ardındaki Chris Williams, altı yılın ardından bir uzun metraj için rejide. Senaryoyu da Neil Benjamin’le birlikte yazmış. 

Baş karakterlerden denizci Jacob Holland’ı The Boys dizisiyle tanıdığımız Karl Urban seslendiriyor. Yakında Amazon Prime’ın roman uyarlaması The Power’da izleyeceğimiz Zaris-Angel Hator ise Maisie’ye hayat vermiş. The Sea Beast için mikrofon başına geçen diğer isimler arasında Dan Stevens (Legion), Jared Harris (The Crown) ve Kathy Burke (Tinker Tailor Soldier Spy) var.

Yaklaşan diğer Netflix yapımı animasyon filmler

Netflix 2022 takviminde heyecan uyandıran birçok animasyon yapım var. Richard Linklater imzalı hibrit animasyon film Apollo 10 ½: A Space Age Childhood, 1 Nisan’da platformda yerini aldı. Yakın gelecekte The Sea Beast ile merak uyandıran diğer Netflix animasyon filmlerine de bir bakalım.

Wendell & Wild

İki iblis kardeşin yeraltından kaçarak sığındıkları bir kasabada yaşadıklarını konu edecek film, 2018’den beri gündemde. Stop-motion animasyon Wendell & Wild’ın yönetmen ve senaristi Henry Selick. Kendisi James and the Giant Peach, Coraline ve Nightmare Before Christmas gibi stop-motion harikalarının arkasındaki isim. Netflix projesiyle tam 13 yılın ardından yönetmenliğe dönüyor. Seslendirme kadrosu da geçtiğimiz günlerde Netflix YouTube kanalından yapılan paylaşımla açıklandı. Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Angela Bassett, James Hong ve Lyric Ross, bu fantastik kara komedinin karakterlerine ses olacak.

Guillermo del Toro’s Pinocchio

Guillermo del Toro ve ekibinin, Pinokyo’nun stop-motion animasyon versiyonu için çalışmalara başladığının haberi ilk olarak 2008’de gündeme gelmişti. Netflix kataloğuna sene sonunda eklenecek müzikalin hikâyesinin, İtalya’nın Mussolini döneminde geçeceği ve tahmin edildiği gibi oldukça karanlık bir atmosfer sunacağı biliniyor. Gepetto Usta’yı David Bradley, Pinokyo’yu Gregory Mann seslendiriyor. Mikrofon başına geçen diğer isimleri tek nefeste saymak güç: Tilda Swinton, Ewan McGregor, Ron Perlman, Finn Wolfhard, John Turturro, Cate Blanchett, Christoph Waltz ve Tim Blake Nelson.

Rise of TMNT

Ninja Kaplumbağalar 2010’larla birlikte tekrar sinema salonlarına ve animasyon platformlarına geri döndü. Nickelodeon’ın Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles serisi de 2018’de yayına başlamıştı. Kaplumbağaların mistik ninja güçlerine ulaşma serüvenini anlatan bu serinin film uyarlaması, Netflix tarafından hayata geçiriliyor. Orijinal yapımın seslendirmenleri Ben Schwartz, Omar Benson Miller, Brandon Mychal Smith, Josh Brener ve Kat Graham yine kadroda. Bir de sürpriz var: Haley Joel Osment da TMNT evrenine adım atıyor. İlk olarak 2020’de yayımlanacağı duyurulan filmin net bir vizyon tarihi yok ama 2022’de platformda olacak.