Netflix’ten müzik belgeselleri serisi: “ReMastered”

Netflix bu kez müzik tarihinin klasikleşmiş hikâye ve olayları yeni yapılan keşifler ve yeni bir kavrayışla birlikte anlatıyor. ReMastered ismini taşıyacak sekiz bölümlük belgesel serisi, 12 Ekim’de başlıyor.

Her ay bir bölüm yayınlanacak seride Johnny Cash, Bob Marley, Sam Cooke, Jam Master Jay gibi isimlerin hayatlarından önemli olaylara odaklanılacak. Emmy Ödüllü Jeff ve Michael Zimbalist kardeşlerin ellerinden çıkacak belgeselin yönetmen kadrosunda da Kief Davidson, Barbara Kopple, Sara Dosa, Brian Oakes, Stuart Sender gibi heyecan verici isimler bulunuyor.

Müzik tarihin ve müziğin toplum üzerindeki etkisine adeta birer dedektif gibi yaklaştıklarına değinen Jeff ve Michael Zimbalist, izleyicilerin sadece sevdikleri müzisyeni görmek yerine iyi bir gazetecilik örneği görmek ve belki de daha önce yanlış bildikleri hikâyelere yeni bir bakış getirmek amacıyla ekranın başına geçeceklerini umduklarını dile getiriyor.

Serinin ilk bölümü 12 Ekim’de yayınlanacak olan Who Shot The Sheriff? olacak. Bob Marley’nin hala gizemini koruyan vurulmasında CIA ve Jamaika siyasetinin rolünü araştıracak olan belgeselin yönetmenliğini The Ivory Games ile tanıdığımız Kief Davidson üstleniyor. Aşağıdaki bağlantıdan ReMastered’ın ilk tanıtım klibini izleyebilirsiniz.