Nick Offerman da The Last of Us kadrosunda

HBO’nun 2022’de yayımlanacak video oyunu uyarlaması The Last of Us’ın kadrosuna Parks and Recreation’dan Nick Offerman da katıldı.  


Çekimleri hâlen devam eden dizide The Mandalorian’dan Pedro Pascal ve Game of Thrones’dan Bella Ramsey başrollerde. Bu isimlerin yanı sıra Agents of S.H.I.E.L.D.’dan anımsayabileceğimiz Gabriel Luna’nın da dâhil olduğunu bildiğimiz projenin, Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin ve The Last of Us oyununun yazar ve yönetmeni Neil Druckmann tarafından ele alınacağı, yine Game of Thrones’dan Carolyn Strauss’un ise yapımcılar arasında olacağı geçen yıl belli olmuştu. Rejideki isimler arasında, çektiği iki uzun metrajla da Cannes Film Festivali seçkisinde yer almayı başaran Kantemir Balagov var.

Nick Offerman dizide kimi oynayacak, henüz belli değil. Elimizdeki tek ipucu, Naughty Dog’un orjinal oyunundan bildiğimiz Frank ve Bill karakterleriyle birçok sahnesi olacağı. Zaten haber, Frank’i canlandıracak ve son olarak HBO’nun The White Lotus dizisinde izlediğimiz Murray Bartlett’in The Guardian’a verdiği röportajla Offerman’la bir sürü sahnesi olduğunu ağzından kaçırmasıyla (!) duyuldu. 

The Last of Us - Nick Offerman
HBO’nun The Last of Us‘tan paylaştığı ilk görsel

Dizinin yazar ve yapımcıları, oyunun olay akışına çoğunlukla sadık kalacaklar, ancak hikâyeyi televizyona uyarlayabilmek için birkaç değişiklik yapacaklar. Dizi için özel olarak yaratılacak, oyunda olmayan karakterlerin de hikâyeye ekleneceğini göz önünde bulundurursak, Nick Offerman tarafından canlandırılacak karakter hakkında tahmin yürütmek pek kolay değil. Yine de Offerman’ın kariyerinin son birkaç yıldaki seyrine ve önümüzdeki yıl yer alacağı projeleri bakacak olursak, gelip geçici bir karaktere hayat vermeyeceğini söyleyebiliriz.

Huysuz, hükümet karşıtı doğa insanı Ron Swanson karakteriyle gönüllere taht kuran Nick Offerman yakın gelecekte başka hangi yapımlarda rol alacak, bir bakalım. 

Pam & Tommy

90’lara damga vurmuş Pamela Anderson – Tommy Lee çiftine ait seks kasetini ve ikilinin fırtınalı ilişkisini konu alan mini serinin yaratıcısı, Offerman’ın daha önce The Founder (2016) filminde de beraber çalıştığı Robert Siegel. Projeyi geliştiren ekip ise Superbad (2007), Pineapple Express (2008) ve This Is The End (2013) gibi filmlerden bildiğimiz Seth Rogen – Evan Goldberg ikilisi. 2 Şubat’ta Hulu’da yayımlanacak dizinin kadrosunda Lily James, Sebastian Stan ve Taylor Schilling ile yer alan oyuncu, Seth Rogen’la birlikte söz konusu kasete pek de yasal olmayan yollarla ulaşan ve bunun dağıtımını yapan ortakları canlandırıyorlar.  

A League of Their Own 

Penny Marshall’ın yönettiği 1992 yapımı aynı adlı filmden uyarlanan dizi, 1943’te 2. Dünya Savaşı sırasında oluşturulan ilk profesyonel kadınlar beyzbol ligini konu alıyor. Yönetmenin ve başrol Geena David’in rızasıyla Will Graham ve Broad City’den bildiğimiz Abbi Jacobson’ın yarattığı komedi dizisi, filmdekinden farklı karakterlere ve hikâyelere yer verecek. Orijinal yapımda değinilmiş ırkçılık ve LGBTİ+ oyuncuların koşulları gibi konuların daha geniş biçimde ele alınacağı yapımda Nick Offerman, takımın koçu Casey “Dove” Parker’ı canlandıracak. Offerman ve Jacobson’ın yanı sıra projede The Good Place’den D’Arcy Carden da yer alıyor. Yayın tarihi henüz belli olmayan dizi, Amazon Prime’dan izlenebilecek. 

Butterfly In The Typewriter 

Genç yaştaki ölümünden sonra ünlü olan yazar John Kennedy Toole’un başyapıtı A Confederacy of Dunces adlı kitabını yayımlama çabasını ele alacak film, Cory McLauchlin’in 2012 tarihli aynı adlı biyografisinden uyarlanıyor. Henüz ön prodüksiyon aşamasında olan projede Nick Offerman ünlü tromboncu Bobby Byrne’ü oynayacak. Susan Sarandon ve Diane Kruger gibi isimlerin de rol alacağı yapımda ünlü yazarı, daha önce Me and Earl and The Dying Girl (2015) filminde Offerman’la baba-oğul olmuş Thomas Mann canlandıracak.

Yazı: Zeynep Naz Günsal