Ödül sezonunda adını sıkça duyacağımız “Wolfwalkers”tan yeni fragman

İrlanda merkezli animasyon stüdyosu Cartoon Saloon, mitoloji ve folklorden beslenen filmleriyle, uluslararası animasyon sektöründe kendine özel bir yer edinmeyi başardı. Stüdyodan çıkan The Secret of Kells, Song of the Sea ve The Breadwinner gibi yapımlar izleyenlerin beğenilerini toplamıştı. Dört kez Akademi Ödülü, Altın Küre, BAFTA ve Emmy adayı olan stüdyo, yeni animasyonu Wolfwalkers ile yine adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor. 

Apple TV+’ın ilk orijinal animasyon filmi olan Wolfwalkers’ın yönetmen koltuğunda Tomm Moore ve Ross Stewart var. ABD’de 13 Kasım’da vizyona girecek film, 11 Aralık’ta Apple TV+ platformunda erişime açılacak. CGI animasyonların göz kanattığı günümüzde tamamı elle yapılmış bir uzun metraj animasyon tabii ki büyük heyecan yaratıyor. Prömiyerini yaptığı Toronto Uluslararası Film Festivali’nde büyük övgüler toplayan Wolfwalkers’ın animasyon dalında Oscar’a yürüdüğü iddiaları da azımsanmayacak kadar fazla. Filmden yayımlanan yeni fragman hemen aşağıda.

Stüdyonun diğer yapımları gibi İrlanda folklöründen ilhamla yaratılan Wolfwalkers, son kurt sürüsünü yok etmek için babasıyla İrlanda’ya giden Robyn adında genç bir avcıyla ilgili. Hikâyenin devamında Robyn, uyurken kurda dönüşme yeteneğine sahip olan Mebh ile tanışıyor ve kurtlarla arkadaş oluyor. Bunun üzerine Robyn ve Mebh, Mebh’in kayıp annesini aramaya koyuluyorlar. Bu esnada Robyn, kendini Wolfwalkers’ın büyülü dünyasına çeken bir sırrı ortaya çıkarıyor.