Olası “Stranger Things” spin-off’una dair sinyaller

Netflix’in içerik sorumlusu ve eş CEO’su Ted Sarandos, geçtiğimiz günlerde Beverly Hilton’da gerçekleşen bir konferansta 4. sezonuna dair gelecek seslere kulak kesildiğimiz Stranger Things ile ilgili heyecanımızı körükleyen sinyaller verdi.

Etkinlikte platformun en popüler yapımlarının izlenme rakamları açıklandı, Stranger Things’in 3. sezonu da tablonun en yukarılarındaydı. Dizinin başlangıcından beri süregelen bu başarı, Netflix yöneticilerini yeni arayışlara itmiş anlaşılan. Sarandos, “Bir franchise doğuyor” dediği Stranger Things için spin-off düşünüldüğü imasında bulundu ve yapımın yıldızlarından Millie Bobby Brown’un Duffer Kardeşler’in yarattığı olası bir evrene liderlik edebileceğini ekledi.

Ayrıca konferansta paylaşılan tabloya göre Netflix’in en popüler yapımı, şimdilik Bridgerton. Julia Quinn’in çok satan romanından ilhamla yaratılan ve 19. yüzyıl Londra yüksek sosyetesini odağına alan dizi, bugüne dek 82 milyon hesaptan “en az 2 dakika boyunca” izlenmiş.

Netflix’in hayranlara yönelik uluslararası yeni etkinliği TUDUM kapsamında yayımlanan, Stranger Things 4. sezondan yeni tanıtıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 4. sezona dair tüm bildiklerimizi derlediğimiz yazı için ise hemen şuraya.

Stranger Things 4. sezon, 2022’de Netflix kataloğunda olacak.

Yazı: Yağmur Ruken