“Orange is the New Black” final sezonuna ilk bakış için hazır mısınız?

Favori Netflix serilerimizden, 2010’lara damgasını vuran Orange is the New Black’in 26 Temmuz’da prömiyerini yapacak yedinci sezonuyla Litchfield Hapishanesi’nin kapıları son kez açılacak. Ve nihayet Orange is the New Black‘in Netflix tarafından “epik” olarak tanımlanan final sezonundan ilk fragman yayınlandı.

Yedinci sezonun dizinin final sezonu olacağı, geçtiğimiz senenin sonlarına doğru Litchfield kadınları tarafından hazırlanan bir videoyla duyurulmuştu.

Yedinci sezon için 26 Temmuz’da ekranlara kitleneceğimiz bilgisine ise jenerik müziğinin seslendirildiği, gözlerden yaş süzdüren bir kamera arkası kliple kavuşmuştuk.

Artık final sezonuna dair ilk görüntüler de elimizde. Final sezonuna yön veren en önemli gelişmelerden biri şüphesiz altıncı sezonda Alex ile hapishanede evlenen ve sonrasında erken tahliye edilerek özgürlüğüne kavuşan Piper’ın dışarıdaki hayata uyum sağlama çabalarını izleyecek olmamız. Ama dışarıdaki hayat içerideki hayatı domine etmekten ziyade, birbiriyle yakın ilişkili bir halde akacak gibi duruyor.

Final sezonunda Taystee, Suzanne, Frieda, Red, Nicky, Daya gibi birçok favori karakteri takip etmeye devam edecek, ayrıca altıncı sezonda tanıştığımız Madison ve Daddy gibi yeni karakterleri de izleyeceğiz. Final sezonuna damgasını vuracak bir diğer hikâye de elbette Piscatella’yı öldürmekten suçlu bulunan Taystee’ninki olacak. Orange is the New Black’e veda etmek hiç de kolay olmayacak gibi görünüyor. Yedinci sezon fragmanı hemen aşağıda.