Özcan Alper filmi Karanlık Gece’nin vizyon tarihi belli oldu

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde prömiyerini yapan Karanlık Gece, festivalde En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanmıştı. Özcan Alper’in dördüncü uzun metrajı, 28 Nisan’da vizyona girecek.

Karıştığı bir linç olayı sonrası doğup büyüdüğü küçük dağ kasabasından ayrılan İshak’ın, yedi yıl sonra kendisi ve kasaba ahalisiyle hesaplaşmasını anlatan Özcan Alper; bu toprakların hoşgörü ve misafirperverliği hakkındaki ezbere düşüncelerin -hele ki günümüzde- bir yanılsamadan ibaret olduğuna dair bir bakış açısı benimsiyor Karanlık Gece’de. Hem bir fail olan baş karakterin içsel çatışmalarının gücüyle hem de filmin kronikleşen vicdansızlığa, eril şiddete, kolektif tahammülsüzlüğe dair sarf ettiği gerçek ve can acıtıcı cümlelerle, Sonbahar ile birlikte en etkileyici Özcan Alper çalışması…

Filmin başrollerini Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz ve Sibel Kekilli paylaşıyor. Senaryosu Özcan Alper ve Murat Uyurkulak ortaklığıyla yazılan Karanlık Gece’nin görüntü yönetmeni ise Y. Roy Imer.

Son olarak 27. Türkiye Almanya Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu (Berkay Ateş) ve Seyirci Ödülü alan filmin vizyon afişi de hemen aşağıda.

Karanlık Gece’nin başrol oyuncularından Cem Yiğit Üzümoğlu’nun Loners in Wilderness isimli ilk fotoğraf sergisinin 25 Mart – 25 Nisan’da Bant Mag. Havuz / Bina’da ziyaret edilebileceğini hatırlatalım. Detaylar burada.