Reha Erdem’in karantina komedisi "Seni Buldum Ya!", 13 Mart’ta MUBI’de

Son filmi Koca Dünya’nın ardından sinemaya beş yıllık bir ara veren Reha Erdem, geçtiğimiz mayıs ayında yeni filmini duyurmuş; projeden ilk detayları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmıştı. Çekimleri pandemi şartlarında, çevrimiçi olarak gerçekleşen ve ismi Seni Buldum Ya! olarak açıklanan gizemli yapım, iddialı bir oyuncu kadrosu barındırıyordu anlaşılan.

“Bir karantina komedisi” olarak nitelendirilebilecek Seni Buldum Ya!’nın hem 13 Mart’ta, MUBI’de gösterime gireceğini öğrendik, hem de projeden ilk detaylar gün yüzüne çıktı. 

Oyuncu kadrosunu Zoom üzerinden, kendi evlerinde performans sergilerken izleme şansı bulacağımız film için Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Tansu Biçer ve Ecem Uzun bir araya gelmiş.

2020 İstanbul’unu mesken tutacak Seni Buldum Ya!; karantinayı fırsat bilerek çevrimiçi bir suç ağı kurmuş iki dolandırıcının ve bu ağa yakalanan insanların yaşadığı trajikomik olayları ele alıyormuş. Reha Erdem külliyatından aşina olduğumuz üzere, bir kez daha insanlık hâllerine ayna tutulacak gibi. Masumlar suçluya, suçlular masuma dönüşürken; korku, endişe, başkaldırı, heves, empati, aşk ve dans dolu bir öykü vadediliyor.

14. yaşını kutlayan MUBI’den 14 Şubat hediyesi

Bu arada 14. yıl dönümünü kutlayan MUBI, 14 Şubat Pazar günü 24 saatliğine herkes için erişime açık olacak. Ücretsiz olarak erişilebilecek MUBI koleksiyonunda, usta yönetmenlerin retrospektiflerinden önde gelen film festivallerinden ödüllü yapımlara, 1000’den fazla film var.

Her gün eklediği yeni filmlerle seçkisini büyütmeye devam eden dijital platformun bu ayki programında Dario Argento’nun 1977 yapımı korku klasiği Suspiria, Suudi Arabistan’ın ilk kadın yönetmeni Haifaa Al-Mansour’dan The Perfect Candidate, 2008 tarihli Hüseyin Karabey filmi Gitmek: Benim Marlon ve Brandom, Éric Rohmer sinemasının zirvelerinden Claire’s Knee ve Cathy Yan’in üç yıl önce Sundance’den ödülle dönen filmi Dead Pigs dikkat çekiyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer