“Parks and Recreation” özel bölümü pandemiyle mücadeleye anlamlı bir destek sağladı

NBC, geçtiğimiz günlerde ikonik sitcom Parks and Recreation ekibinin çekilecek yarım saatlik özel bölümle Feeding America’nın açtığı COVID-19’la Mücadele Fonu’na bağış toplayacağını duyurmuştu. 30 Nisan’da planlandığı gibi yayına giren sitcom hem 2,8 milyon dolar bağış toplanmasını sağladı hem de 3,67 milyon izleyiciye ulaştı.

Toplanan yardımlar ihtiyaç sahipleri için ayrılan gıda bankalarına gidecek ve pandemiyle mücadele edenlerin ihtiyaç duydukları kaynakların temin edilmesinde kullanılacak. Yayın öncesi kadronun yıldız isimleri Amy Poehler, Rashida Jones, Aziz Ansari, Nick Offerman, Aubrey Plaza, Chris Pratt, Adam Scott, Rob Lowe, Jim O’Heir ve Retta’nın yanı sıra sürpriz konukların gelebileceği de açıklanmıştı. Bir telekonferansta buluşan ekibe özel bölüm için yine diziden tanıdık simalar Ben Schwartz ve Jay Jackson da katıldı. 

Ekip ayrıca üçüncü sezonun sezon finali Li’l Sebastian bölümünden “5,000 Candles in the Wind “şarkısını da Andy’nin (Chris Pratt) gitarı eşliğinde hep bir ağızdan söyledi.

Yazı: Işıl Saykan