Sınıf atlama arzusu: Parlak Fikirler

Ödüllü yazar Eric Coble’ın kaleme aldığı ve tiyatro sahnesinin genç rejisörlerinden Buket Gülbeyaz’ın yönetmenliğini üstlendiği Parlak Fikirler, prömiyerini geçtiğimiz günlerde Ses-1885 sahnesinde yaptı. İlk temsiliyle övgüler toplayan oyun, 16 Nisan Salı günü Sahne Dragos’ta sahnelenecek. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Flanör Yapım ve Platz Project ortaklığıyla sahneye taşınan Parlak Fikirler, Bonobo Tiyatro’nun ilk tiyatro oyunu. Başrollerinde tiyatro ve televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı Ünal Yeter ve Yalnızlar Kulübü ile Afife Tiyatro Ödülünü kazanan Ceren Taşci yer almakta. Oyuncu kadrosundaki diğer isimler de Dila Yağcı, Uğur Baran ve Kiraz Tosun.

Çocuklarını en iyi anaokuluna sokma konusunda takıntılı olan ve onu oraya sokmak için her şeyi yapmaya hazır olan Gülderen ve Coşkun Biricik’in bu soruya cevap vermek için çok az zamanları kaldı. Çünkü biricik oğulları Cevahir Biricik dört yaşına girmek üzere ve tüm zamanların en iyi anaokulu Parlak Fikirler Gelişim Akademisi’ne girmek için bekleme listesinde… Önlerinde ise tek bir engel var: Gülderen’in iş arkadaşı Deniz.

Eric Coble’ın Shakespeare’in Macbeth’inden hareketle yazdığı Parlak Fikirler, Gülderen ve Coşkun Biricik’in sınıf atlama arzularını, hırslarını ve çocuklarının peşinde nasıl parçalandıklarını anlatan ödüllü bir kara komedi. Anaokullarına ve pesto sosa bir daha asla aynı gözle bakamayacaksınız.

KÜNYE:

Yazar: Eric Coble
Çevirmen: Buket Gülbeyaz
Yönetmen: Buket Gülbeyaz
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Ahsen Nur Yaman
Işık Tasarımı: Osman Aktan
Hareket Düzeni: Fethi Arda Ergül
Müzik: Oğuz Kont
Efekt Tasarımı: Metin Küçükyılmaz
Yardımcı Yönetmen: Onur Demircan
Reji Asistanı, Sahne Amiri: İlayda Şallı
Yapım Asistanı: Atakan Uyanık
Prova Fotografçısı: Ceyda Aslan
Afiş Fotoğrafçısı: Nilay Eren
Konsept Tasarımcısı: Mürsel Güven
Yapımcılar: Flanör Yapım, Platz Project
Yürütücü Yapımcı: No Yapım
Oyuncular: Ceren Taşci, Ünal Yeter, Dila Yağcı, Kiraz Tosun, Uğur Baran