Parquet Courts yeni albüm için sonbaharı işaret etti

Brooklyn çıkışlı post punk dörtlüsü Parquet Courts’tan 3 yılın ardından yeni sesler var. Ekip son albüm Wide Awake’i 2018’de yayımlamıştı.

Haberler, Japonya merkezli FM Karuizawa’da yayımlanan Dr. Rob’s Remedy radyo programından geldi. Dr. Rob bu yayında, grubun yeni albümünün A Sympathy For Life başlığını taşıdığını duyurmakla kalmadı; bir de albümden “Plant Life” teklisini çaldı. Programın Mixcloud bağlantısı burada ve şarkı, 10.25 civarında başlıyor. 

Farklı denemeler yapmayı seven grup, canlı ritimlere sahip “Plant Life”da disco tınılarına selam çakmış. Rough Trade etiketiyle yayımlanacak albümle buluşmak için 22 Ekim’i bekleyeceğiz. Plant Life’ın 30 saniyelik albüme ilk bakış niteliğinde bir video kesiti de var, buradan izlenebilir. Şarkı an itibariyle streaming servislerinde yer almıyor. 12 inçlik fiziksel baskıları grubun web sitesinden satışta.

Önce nostaljik bir yayın

Yeni Parquet Courts albümünden önce grubun 10 yıllık bir nostaljisine davetliyiz. 2011’de yalnızca kaset formatında basılan, ardından sınırlı sayıda plak versiyonu da üretilen; şimdilerde bulmanın neredeyse imkânsız olduğu ilk Parquet Courts albümü American Specialties, Rough Trade Records etiketiyle yeniden basılıyor. 30 Temmuz’da piyasaya çıkacak reissue’nun mastering işlemleri de Total Control üyesi Mikey Young tarafından yapılmış.

Müziğini sıklıkla gitarist Andrew Savage’ın tematik görselleriyle birlikte sunan dörtlü, American Specialties’in yeni baskısını da Savage’ın hazırladığı bir fanzinle taçlandırmış. Çizimlere basçı Sean Yeaton’ın albüme ilişkin notları eşlik edecek.

Yazı: Biçem Kaya