Patrick Swayze’ı ölümünün 10. yılında anan belgesel

80’lere ve 90’lara damga vuran Dirty Dancing, The Outsiders, Ghost, To Wong Foo ve Break Point gibi filmlerde hafızaya kazınan performanslara imza atan Patrick Swayze, 2009 yılında kanserle olan mücadelesine yenik düşerek 57 yaşında hayata veda etmişti. Patrick Swayze ölümünün 10. yılında I Am Patrick Swayze belgeseliyle, arkadaşlarının ve yakınlarının ağzından hayat bulacak.

Belgeselde Demi Moore, Sam Elliott, Rob Lowe, Jennifer Grey ve Kelly Lynch; Swayze ile olan anılarını, Ghost’taki ünlü seramik sahnesinin çekim sürecini, To Wong Foo’daki drag queen performansına nasıl hazırlandığını ve kamera arkasında yaşananları paylaşacaklar.

Spor ve dans geçmişinden yenik düştüğü pankreas kanserine kadar Patrick Swayze’in hayatını tüm hatlarıyla ele alan belgeselin yönetmen koltuğunda Adrian Buitenhuis oturuyor. Belgesel, Swayze’ın 67. doğum gününe denk gelen 18 Ağustos’ta Paramount Network’te yayınlanacak. Prömiyerini 2 Ağustos’ta San Antonio Film Festival’inde yapacak filmden yayınlanan fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz