Spice Girls üyesi Mel B, Queen of the Universe jürisinde

Yüksek topuklu ayakkabılar, yüksek oktavlar, yüksek dozda rekabet… RuPaul’s Drag Race’in haklarını Paramount+’ın elde etmesi sonrası aynı yaratıcı ekibin ellerinden, platform için hazırlanan yarışma programı Queen of the Universe; dünyanın dört bir yanından drag queenlerin boy gösterdiği, seyirciler önünde canlı performansların sergilendiği, formatı Eurovision’a benzeyen bir şarkı yarışması olarak ilk sezonunu geride bırakmıştı. 2. sezon için geri sayım sürerken, bir Spice Girls transferiyle gündemde Queen of the Universe.

Öncelikle hafızaları tazeleyelim. Hindistan, Fransa, Meksika, Danimarka, ABD, Kanada, Çin, Avustralya ve İngiltere’den 15 yarışmacıyı gördüğümüz, altı bölümlük ilk sezonun kazananı, Brezilya asıllı kraliçe Grag Queen’di. Mama Ru’nun yapımcı kadrosunda yer aldığı, World of Wonder ve MTV Entertainment Studios imzası taşıyan yarışmayı Graham Norton sunarken; jürileri ise Michelle Visage, Trixie Mattel, Vanessa Williams ve Leona Lewis oluşturmaktaydı.

Spice Girls kadrosunun Scary Spice’ı Melanie Brown, sahne adıyla Mel B, Leona Lewis’den boşalan “Pop Diva Panel” koltuğuna oturacak; bir kez daha kıyasıya rekabet içinde olacak drag queenlerin müzikal yeteneklerini değerlendirecek isimler arasında yer alacak. Kendisi yarışmalara yabancı biri isim değil, zira şimdiye dek America’s Got Talent, The X Factor (Birleşik Krallık), The X Factor (Avustralya), Lip Sync (Birleşik Krallık), Dancing With the Stars (Avustralya) ve Celebrity Juice gibi programlar için jüri koltuğuna oturmuştu. Bir yandan solo müzik kariyerine sürdüren Mel B, Rent ve Chicago gibi prestijli Broadway müzikallerinde rol almasıyla da biliniyor.

Hazırlıkları devam eden Queen of the Universe için netleşmiş bir prömiyer tarihi henüz bulunmuyor.