“Rakılı Ajanda 2022” çıktı!

Yolunu gözlediğimiz Rakılı Ajanda 2022 matbaadan çıkışını gerçekleştirdi! Seçili kitabevleri ve online kitapçılarda rastlayabileceğiniz ajandayı, an itibariyle Anason İşleri Yayınları üzerinden edinmek de mümkün.

Geçen seneki gibi Bant Mag. ekibi tarafından hazırlanan ajandanın kapağında Eda Çağıl Çağlarırmak’ın rengârenk bir illüstrasyonu var. 2022’ye yaklaşırken bir kez daha yeni yılda açacağınız yeni sayfalara ortak olmayı umuyor, ilhamını kolektif üretimden alan ajandamızla tazecik başlangıçlara çağırıyoruz. Çok sesliliği ve birlikte olma hâllerini kutluyor, ne yapıp edip müşterek düşlerden ödün vermemek gerektiğine inanıyor, kadehlerimizi dayanışmanın gücüne kaldırıyoruz.

Rakılı Ajanda 2022
Rakılı Ajanda 2022’de sizi neler mi bekliyor?

Ajanda için kurduğumuz cıvıl cıvıl masada 48 konuk ağırlıyor; tavsiyeler, listeler, anekdotlar ve kısa bilgilerle dünyayı sofraya taşıyoruz. Pratik tariflerle lezzetin yanı sıra şarkılar, filmler, kitaplar, diziler, keşif rotaları ve ekolojik aydınlanma noktaları da bizimle.

Keyifle takip ettiğimiz müzisyen, yazar, yönetmen, oyuncu ve şef konuklar, Sadi Güran’ın illüstrasyonları eşliğinde; ortak ve birlikte üretme hâllerinin heyecanı, kolektif hayal gücünün sihri, beraberce yapması keyif verenler ve daha fazlası üzerine iç döküyorlar. Emin Alper, Meriç Aral, Ekin Beril, Nilay Örnek ve Canozan, bu konuklardan yalnızca birkaçı.

Madem konu kolektif ruh; üretimlerini gastronomi, tiyatro, şehir kültürü, sinema, iklim, spor gibi farklı disiplinlerde yapan farklı ekipler de konuklarımız arasında. Podacto, Altyazı, Padronero Hot, Yeşilist, Onaranlar Kulübü ve daha nice oluşum, kendi alanlarında zihin açan, eğlenceli listelerle Rakılı Ajanda 2022 sayfalarında. İklim dostu yaz sofraları nasıl kurulur, acıdan nasıl kurtulunur, hangi filmlerin sofrası iştah kabartıyor; cevap ve tüyolar bu listelerde.

Elbette bu kadarla bitmiyor. Ayın rakı menüsünde Tuluğ Özlü, Mustafa Otar, Hazal Yılmaz, Sezgi Olgaç, Eren Boz ve daha birçok isim, yönelttiğimiz sorulardan hareketle ufkumuzu açıyor. Karekodu okutarak hemen dinleyebileceğiniz “Şarkılarla Rakılandık” listelerinde klasik, ilk akla gelen meyhane şarkılarından ziyade alternatif önerilerimiz var. Bitkilerle muhabbet, uğruna sofra donatmalık 2 tek’lik günler, mekân önerileri, farklı kültürlerin bir arada yeme içme alışkanlıklarına bakış atan dünyayı sofrana taşı serisi, tarihten ilgi çekici anekdotlar anımsadığımız tam sofralık muhabbetler; sayfaları çevirdikçe karşılaşacaklarınızdan sadece bir kısmı. Kolektif hayal kurma pratiğimize çizerler de eşlikçi tabii. Kimisi sahnedeki müzisyenlere, kimisi stüdyosunda kurduğu sofranın hayalî konuklarına kadeh kaldırıyor. 

İllüstrasyon: Pelin Aysan