Red Bull Music Festival Istanbul resmî dergisi: “The Note”

15 Ekim’e dek sürecek Red Bull Music Festival Istanbul, FRAMED sergisinin açılışıyla başladı. Festivalin Bant Mag. ekibi tarafından hazırlanan resmî dergisi The Note da festival mekânlarında sizi bekliyor.

2016’da Red Bull Music Academy Radio Istanbul ve 2018’de ilk kez düzenlenen Red Bull Music Festival Istanbul için de hazırlanan The Note’un üçüncü Türkçe sayısında hem festivale hem de Red Bull House of Music’teki etkinlik ve yayınlara dair içerikler var.

Editörlüğünü Cem Kayıran’ın grafik tasarımını da Aylin Güngör’ün yaptığı The Note’daki kolaj ve illüstrasyonlar da Sadi Güran imzası taşıyor. Festivalin merakla beklediğimiz konsept gecelerinden “Ballroom Night”tan hareketle Yetkin Nural’ın hazırladığı A’dan Z’ye: Balo Kültürü ve Voguing dosyası, Murat Meriç’in Red Bull Music Festival Istanbul Radio’daki serisine de bir ön hazırlık olarak 1970’lerden bugüne Türkiye’nin müzikal bir haritasını çıkardığı Onluklar dosyası, Ekin Sanaç’ın internet öncesi yıllarda Türkiye’den müzikli dergiler üzerine düşünmeye davet eden dosyası, FRAMED sergisi sanatçıları Steve Gullick, Ebru Yıldız ve Aylin Güngör’den özel seçkiler, Barış Akpolat’ın kaleme aldığı 2010 sonrası değişen Türkçe hip hop dili dosyası ve Leyla Aksu’nun “Alpha Beat Night” konuklarından Ata Kak’ı dünya sahnesine taşıyan Awesome Tapes From Africa’nın kurucusu Brian Simkowitz röportajı, The Note sayfalarında karşılaşabileceğiniz içeriklerden bazıları.

Red Bull Music Festival Istanbul Radio da yayınına 3 Ekim’de başlıyor. Canlı yayınlarını Red Bull House of Music’in giriş katında konumlanan pop-up istasyondan yapacak radyoyu redbull.com/istanbul ve Power App üzerinden dinleyebilirsiniz.