Reha Erdem’in karantina komedisi “Seni Buldum Ya!”dan fragman yayında

Korkuyorum Anne, Kaç Para Kaç, Beş Vakit, Kosmos ve nicesi… Yerli sinemanın auteur yönetmenlerinden Reha Erdem, sinemaya verdiği beş yıllık aranın ardından, kendine has dünyasının sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Pandemi şartlarında, çevrimiçi olarak çekilmesiyle filmografisinde ayrı bir yerde konumlanacak son filmi Seni Buldum Ya!’dan fragman karşımızda.

Fragmandan da anlaşıldığı üzere zengin bir karakter galerisi var karşımızda. Pandemiyi fırsat bilerek çevrimiçi bir suç ağı kurmuş Felek ve Kerim, haklarında istihbarat topladıkları insanların bilgisayarlarına sızıyor, onları hazırlıksız yakalayıp dolandırıyorlar. Fakat işleri hiç kolay değil; bu öyküde kafa tutan da var, deliye çeviren de, kendine aşık eden de… İşlediği suçtan ötürü ödü kopan ve suça suç demeyen, hepsi burada.

Oyuncuları Zoom üzerinden, kendi evlerinde performans sergilerken izleyeceğimiz film için Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Tansu Biçer ve Ecem Uzun bir araya gelmiş. Erdem sadece filmi yazıp yönetmekle kalmamış, kurgusuna da el atmış.

Kendini karantinada bulan İstanbul’un öyküsüne Reha Erdem’in vizyonundan tanık olmak, mutlaka heyecan verici bir deneyim olacaktır. Yönetmenin külliyatından aşina olduğumuz üzere, bir kez daha insanlık hâllerine ayna tutulacak gibi. Masumlar suçluya, suçlular masuma dönüşürken; korku, endişe, başkaldırı, heves, empati, aşk ve dans dolu bir anlatı vadediliyor.

Seni Buldum Ya!’yı 13 Mart’ta, MUBI aracılığıyla izleyebileceğiz.