“Reign of X”in X-Men kadrosu belli oldu: Yeni Wolverine, Laura Kinney

Çizgi roman sayfalarındaki X-Men hikâyesi, son zamanlarda oldukça farklı bir yöne evrilmişti. Mutantlar, X of Swords’la birlikte insanlarla bir arada, barış içinde yaşayabilme hayallerinden vazgeçerek Krakoa adlı adada yaşamaya başlamışlardı.

Marvel, X of Swords sonrasında mutantların kurduğu bu ülkeyi tanıtacakları Hellfire Gala isimli 12 sayılık bir seri duyurdu. Yeni X-Men takımının da bu seri başladığında belli olacağını düşünüyorduk ama haziranda başlayacak Hellfire Gala‘yı beklemeye gerek duymayan Marvel, yeni macerada izleyeceğimiz ekibi açıkladı.  

Takım; Cyclops, Marvel Girl, Professor X, Rogue, Wolverine, Synch, Sunfire ve Polaris’ten oluşuyor. Hikâyede yeni X-Men ekibi, Krakoa sakinleri tarafından, oylama yoluyla seçilmişti. Buna paralel olarak Marvel da  takımı oluşturan mutantlardan bir tanesini serinin takipçileri arasında yapılan bir anketle belirledi. Ekibin bu şekilde seçilen üyesi ise Polaris.

Hellfire Gala’da bize neler beklediğine dair detaylar nisan sonunda açıklanacak. Mevcut X-Men anlatısının gidişatını etkileyecek kimi gelişmelere sahne olacak Hellfire Gala’nın ardından 7 Temmuz’da başlayacak ve yeni takımı bir arada göreceğimiz X-Men #1, Gerry Duggan tarafından yazılmış. Çizimler ve renklendirmede ise Pepe Larraz ve Marte Gracia var. 

“Mutantlar kendilerini kurtardılar ve şimdi de dünyayı kurtaracaklar.”

Duggan,The Reign of X kapsamına girecek X-Men #1’da yeniden Pepe Larraz ile çalışacak olduğu için duyduğu heyecanı, “Temmuzda Pepe Larraz’la beraber X-Men’i güzel ve ölümcül tehditler altına sokmaya başlayacağız” sözleriyle özetliyor. Hikâyeye dair ipuçları da veren Duggan, “Mutantlar kendilerini kurtardılar ve şimdi de dünyayı kurtaracaklar.” derken; Cyclops, Marvel Girl, Rogue, Wolverine, Synch, Sunfire ve Polaris’in yeni başlangıcın yıldızları olacağını işaret ediyor. Ayrıca Larraz ve Gracia’nın hazırladığı sayfaların saçlarımızı uçuracağını da iddia etmekte.

Yeni Wolverine: Laura Kinney

Açıklanan yeni ekipteki en heyecan verici karakterlerden biri Wolverine. Nitekim bu kez Logan değil Laura Kinney, ekibin Wolverine’i olarak karşımızda. Laura Kinney karakterini 2017’de Logan filmiyle Marvel’ın sinematik evreninde de izlemiştik. Dafne Keen’in performansıyla akıllara kazınan karakterin çizgi roman evreninde de popülaritesi artıyor.

Hikâyenin The Reign of X‘e kadar olan kısmında Laura, Wolverine’in klonu ve daha sonra da evlat edindiği kızı olarak yer alıyordu. Logan gibi Laura’nın da son derece ölümcül bir katil olarak tasarlandığını ve Logan gibi onun da iyileştirme güçlerine, insanüstü hıza ve reflekslere sahip olduğunu öğrenmiştik. Krakoan’da geçen güncel seride ise Laura, Darwin ve Synch’le beraber The Vault’ta yüzlerce yıl yaşamış ve burada ölmüş; The Five tarafından hayata döndürülmüştü. Yeniden canlandığında da anılarını kaybetmişti. 

Laura karakteriyle aslında ilk olarak çizgi roman evreninde değil; Craig Kyle’ın yazdığı, 2000-2003 aralığında yayında kalan X-Men: Evolution animasyon dizisiyle tanışmıştık. Çizgi roman evrenindeki yolculuğu ise 2004’te NYX serisiyle başladı. NYX‘ten bu yana Laura’yı Kyle ve Christopher Yost’un 2 sayılık mini serisinde, Marjorie Liu’nun yazdığı X-23’de ve Tom Taylor’ın yazdığı All-New Wolverine‘de görmüştük.

Yazı: Aslı Cangöz


Yükleniyor...