Robert Pattinson, fantastik film "The Lighthouse"un oyuncu kadrosunda

Geçtiğimiz yıl Safdie Kardeşler’in ses getiren filmi Good Time‘daki performansıyla sinema otoritelerinden övgüler toplayan Robert Pattinson, Robert Eggers’ın fantastik korku filmi The Lighthouse‘un başrolü oldu.

İzleyicileri 20. yüzyılda geçen bir gerilime davet edecek film, artık iyice yaşlanmış ve ismi de Old (Yaşlı) olan bir deniz feneri bekçisini merkezine alacak. Senaryosu da Robert Eggers ve kardeşi Max Eggers tarafından yazılan filmin bir diğer başrol oyuncusu da Willem Dafoe. The Lighthouse, yönetmenin ikinci uzun metraj filmi olacak. Tıpkı Eggers’ın ilk filmi The VVitch‘te olduğu gibi RT Features ve A24 ortaklığıyla çekilecek olan The Lighthouse, 2019 yılında vizyona girecek.

RT Features ekibinden ve filmin yapımcılarından biri olan Rodrigo Teixeira, yaptığı açıklamada Robert Eggers’ın özgün sinemasını ve vizyonunu fazlasıyla desteklediklerinin altını çizdi. Robert Pattinson’ın da günümüzün en başarılı aktörleri arasında yer aldığını ve onunla çalışmak için sabırsızlandıklarını sözlerine ekleyen Teixeira, dört yılın ardından yine A24 ile birlikte bir projede yer almaktan heyecan duyduklarını belirtti.

Önümüzdeki aylarda Robert Pattinson’ı izleyeceğimiz birçok film vizyona girecek. Claire Denis imzalı bilim kurgu High Life, İngiliz yönetmen Joanna Hogg’un iki uzun metrajlık bir seri olarak kurguladığı The Souvenir ve Antonio Campos’un Donald Roy Pollock romanından sinemaya uyarladığı The Devil All The Time söz konusu filmler arasında.