Bir Ronnie O’Sullivan belgeseli: The Edge of Everything

Yazı: Güven Yalın

Snooker tarihinin en başarılı kariyerlerinden birine sahip, Roket lakaplı Ronnie O’Sullivan, 90’lardan beri bu spor dalının yüzü. Şimdilerde, yedi dünya şampiyonluğuna uzandığı snooker sporuyla kurduğu dalgalı ilişkiye, yaşantısına ve iniş çıkışlarına içeriden bir bakış sunan bir Ronnie O’Sullivan belgeseli yaklaşmakta. 24 Kasım’da İngiltere sinemalarında vizyona girecek belgeselin ismi Ronnie: The Edge of Everything.

2012 Olimpiyatlarına hazırlanan dört İngiliz sporcuyu takip eden Personal Best, Liverpool’un efsane kaptanı Steven Gerrard’ın hikâyesini anlatan Make Us Dream gibi spor belgeselleri ve ESPN’in 30 for 30 serisinin meşhur Maradona ‘86 bölümünün yönetmeni Sam Blair rejide. Yakınlarda Netflix’te yayımlanan dört bölümlük belgesel serisiyle de gündemimiz olan David Beckham da Studio 99 ile yapımcı suitinde. Belgeselin 21 Kasım’a tarihlenen galasında David Beckham – Ronnie O’Sullivan ikilisi internetten canlı yayımlanacak bir söyleşi de gerçekleştirecekmiş, takipte kalmakta fayda var.

Ronnie: The Edge of Everything’den yayımlanan ilk fragmanda Roket’in zirve anlarını da çocukluk yıllarını da yaşadığı çeşitli içsel ve sosyal cebelleşmeleri de izleyeceğimize yönelik ipuçları verilmiş. Paylaşılan resmî sinopsise göre ilk kez kişisel hayatının kapılarını ardına kadar açan Ronnie O’Sullivan’a, görkemli kariyerini taçlandıracak turnuvaya doğru ilerleyen sezon boyunca eşlik edeceğimiz bir kurgu izleyeceğiz. Tabii birçok flashback, hatıra yokuşu eşliğinde.

Ronnie O’Sullivan hakkında daha fazlasını merak edenlere, Socrates yazarlarından Aras Yetiş’in derginin 2018 tarihli 44. sayısı için kaleme aldığı Kusursuzun Peşinde başlıklı yazısı da tavsiyemiz.