“Russian Doll” yaratıcısından yeni bir “Star Wars” serisi

Disney’in kendi streaming platformunu yaratmasının ardından beklenen oldu. Star Wars evreni farklı dizi uyarlamalarıyla genişlemeye devam ediyor. “The Mandalorian”ın üçüncü sezonu için çalışmaların başladığı haberinin ardından hit Netflix dizisi Russian Doll’un yaratıcısı Leslye Headland’ın, Disney+ için yeni bir Star Wars serisi hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Gelen haberler, Headland’ın yazacağı serinin, kadın karakterleri merkezine alan bir Star Wars hikâyesi anlatacağına işaret ediyor. Bir başka detay da halihazırda yayımlanmış olan yapımların konu etmediği bir zaman aralığında geçecek olması. Henüz dizinin prodüksiyonunun ne zaman başlayacağını bilmiyoruz.

Yeni filmlere nazaran spin-off dizilerin birçok Star Wars hayranını daha fazla mutlu ettiği aşikâr. The Mandalorian, ilk Star Wars dizisi olarak beklentileri fazlasıyla karşıladı. Dizinin ikinci sezonunda Jon Favreau ve Dave Filoni tekrar yönetmen koltuğuna dönecek; Rosario Dawson da Clone Wars’tan tanıdığımız Ahsoka Tano’yu canlandıracak. Yaklaşan 4 Mayıs Dünya Star Wars gününde dizinin ilk sezonunun perde arkasına kafa uzatacağımız sekiz bölümlük belgesel serisi Disney Gallery: The Mandalorian da izleyiciyle buluşacak. Belgesel serisinden paylaşılan fragman aşağıda.

Yazı: Can Özsoy