Samuel T. Herring için sıra oyunculukta

Hemlock Ernst mahlasıyla ve BadBadNotGood’dan DJ Shadow’a onlarca isimle yaptığı düetlerle tanıdığımız Future Islands solisti Samuel T. Herring, kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. Kendisini ilk oyunculuk deneyimiyle Apple TV+ dizisi The Changeling’de izleyeceğiz. 

Victor LaValle’in aynı isimli kitabından uyarlanan dizinin senaryosu son dönemde Cruella ve Venom: Let There Be Carnage için kalem oynatan Kelly Marcel tarafından yazılıyor. Yönetmen koltuğunda ise Lena Waithe’ın yazdığı Queen & Slim filmiyle tanıdığımız ​​Melina Matsoukas var. Ebevenylik temasını, fantastik ve korku unsurları da barındıran bir kurguyla işleyen The Changeling, “yetişkinlere yönelik bir masal” olarak tanıtılıyor.

Dizinin baş karakterleri yeni ebeveyn olan Apollo ve Emmy çifti. Nadir özel basım kitaplar bulup yeniden satarak geçimini sağlayan Apollo’ya Atlanta dizisiyle yıldızı parlayan LaKeith Stanfield hayat verecek. Eşi Emmy rolünde, Kanadalı oyuncu Clark Becko var. Samuel T. Harring ise William Wheeler isimli karakterle kamera karşısına geçiyor. Apollo’yla olan arkadaşlığını, ailesini geri kazanmak uğruna sonlandıran bir karakter olarak tanımlanıyor Wheeler. The Changeling dizisinin yayın tarihi henüz bilinmiyor.

Baltimore çıkışlı synth pop grubu Future Islands, son albümü As Long As You Are’ı 2020’de 4AD etiketiyle yayımlamıştı. Albümün ardından Samuel T. Herring ile bir Zoom sohbeti gerçekleştirmiş; birlikte yaptıkları müziğin geçim kaynaklarına dönüşmesiyle ve bu düzenin müzikle alakası olmayan birçok şeyi içermeye başlamasıyla onları tükenme noktasına getiren bir psikolojiden, arkadaşlıklarına tutunarak nasıl çıktıklarını dinlemiştik. Güven bağları yeniden kurulurken: Future Islands röportajını Bant Mag. No:72’de okuyabilirsiniz.