Serkan Çalışkan’ın yeni sergisi “Kendimi Paketledim”, Bant Mag. Havuz’da açılıyor

Serkan Çalışkan’ın otosansürü odağına alan “Kendimi Paketledim” adlı kişisel sergisi 7 Nisan’da Bant Mag. Havuz’da açılıyor. 

“Otobiyografik bir kurgu ile oluşturulan sergide, kimlik, aidiyet, resmiyet, temsiliyet gibi çoğaltılabilecek birçok ‘ucube’ kavramdan kaçışın öyküsü anlatılmaktadır. Sergideki bu kaçış, fiziksel sınırları aşmak yerine, olduğun yerde donup-kalma ve saklanma olarak karşımıza çıkmaktadır. Saklanılan tek yer ise bedenin kendisidir ve bir kabuk olarak beden, kimliği kafesleyen bir hapishaneye dönüşmektedir. Kutular ve kadraja sıkışan portreler; işitip unutulamayan ve görmezden gelmeye çalıştığımız cümlelerin ağırlığı ile karşımıza çıkmaktadır.”

Sergi açılışının ardından Biriken Parti DJ seti için Okan Urun ile Ünal Bostancı ve öncesinde Melike Saba Akım, her anı sürprizlerle dolu setleriyle serginin açılış kutlaması için DJ kabinini işgal eden üçlü olacak. 

“Kendimi Paketledim”, 3 Mayıs’a dek Bant Mag. Havuz / Bina’da görülebilir. Sergi hakkında Serkan Çalışkan’ın biriken üyelerine verdiği röportajını okumak için buraya tıklamanız yeterli.

serkan2