Sharon Van Etten ve Perfume Genius’tan 2020 tavsiyeleri

Kültür sanat yayınlarının 2020 listeleri peşi sıra gelmeye başlamışken kimi müzisyenler de bu yıl en çok etkilendikleri şarkı ve albümleri paylaşıyor. Gelin Perfume Genius ve Sharon Van Etten’ın 2020 eçkilerine şöyle bir göz atalım.Sharon Van Etten’ın favorileri: Fiona Apple, Deradoorian, Nilüfer Yanya ve dahası

Pandemi sürecinde coverlarıyla karşımıza çıkan Sharon Van Etten, Vinyl Junkies’e verdiği röportajda yıl boyunca en çok dinlediği müzisyenleri anlattı. Bir sıralama yapmadan paylaştığı “mutlaka dinlemeniz gerekenler” listesinde Fiona Apple, Arlo Parks, Nilüfer Yanya, Lianne La Havas, Bob Dylan, Thundercat, Shamir, Deradoorian, Kim Gordon, New Order, Penelope Trappes ve Devon Gilfillian var.

Röportajında yeni parçalar üzerine çalıştığını da açıklayan Van Etten’ın listesine bizim de puanımız yüksek! 

Perfume Genius listesi: Phoebe Bridgers, Julianna Barwick, Sarah Davachi ve dahası

13 şarkılık uzunçaları Set My Heart On Fireı bu yıl evrene armağan eden Perfume Genius’ın listesinin başında, Partisan etiketiyle yayımlanan Westerman’in Your Hero is Not Dead albümü var. Westerman’i takip eden ise pek sevgili Julianna Barwick’in zamanın iyileştiriciliğini hatırlatan Healing is a Miracle’ı. Listenin devamında Nina Simone’dan “My Way”, Alice Boman’dan aşka ve kalp kırıklıklarına dair olan Dream On, 4 dalda Grammy adayı Phoebe Bridgers’ın muhteşem bir çıkış yapan Punisher albümü var. Top 10 şu şekilde:

10- Fiona Apple – Fetch Te Bolt Cutters
9- Brandy – B7
8- Annie – Corridors of Time
7- Sarah Davachi – Cantus, Descant
6- Phoebe Bridgers – Punisher
5- Chloe X Halle – Ungodly Hour
4- Alice Boman – Dream On
3- Nina Simone – My Way
2- Julianna Barwick – Healing is a Miracle
1- Westerman – Your Hero Is Not Dead

Yazı: Asena Büyük