Julianna Barwick zamanın iyileştiriciliğini hatırlatıyor: “Healing Is A Miracle”

Julianna Barwick’in yolunu gözlediğimiz albümü, “Inspirit” adını verdiği yeni parçası ve nefis bir video kliple ufukta göründü.Son albümü Will’in üzerinden geçen dört yılın ardından, Healing Is A Miracle 10 Temmuz’da Ninja Tune etiketiyle yayımlanacak. Toplam sekiz parçadan oluşan albümde Sigur Rós’tan tanıdığımız Jónsi, yetenekli arpist Mary Lattimore ve Los Angeles çıkışlı prodüktör Nosaj Thing’le düetlere yer veren Barwick’in albümü hazırlama süreci geçtiğimiz bahar ayına uzanıyor. “Bir proje ya da anlaşma için değil, yalnızca içinden geldiği gibi, kendisi için bir şeyler yapalı çok uzun zaman olduğundan” üretim süreci onun için duygusal bir yolculuğa dönüşmüş.

Albümün ismi Barwick’in insan vücudunun kendini iyileştirme gücüne dair farkındalığından doğuyor: “Elinizi kesiyorsunuz, çok kötü görünüyor, ancak iki haftanın ardından sanki hiç böyle bir şey olmamış gibi iyileşiyor. Bu muhteşem bir şey değil mi?” Barwick’in atmosferi içine daldığımızda, zamanın fiziksel iyileştirme gücünü keşfettiğimiz gibi dönüştürme ve değiştirme gücünü de hissediyor; müzisyenin kalbinden filizlenen bu doğaçlama müzik içinde daima kendimize dair bir şeyler buluyoruz. 

Julianna Barwick, Bant Mag. No:68’in konuk editörlerinden biriydi ve onun hayatını değiştiren sanatçılardan biri olan Björk hakkında bir dosya hazırlamamızı istemişti. “A’dan Z’ye: Björk” başlıklı dosyayı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazı: Asena Büyük