Bir rave maratonu: Sirän 5

Yazı: Eylül Ege

Y.UNAN ve Nene H tarafından marjinalleştirilen bireyler için güvenli alanlar ve janrlar ötesi bir rave deneyimi yaratmak üzere kurulan Sirän kolektifi, kapsamlı bir programla beşinci buluşması için dönüyor. 26-30 Eylül’de, bir güneydoğu turnesini de dâhil ederek üç şehre yayılacak partilere Nene H yürütücülüğündeki prodüksiyon atölyeleri ve çeşitli konuşmalar da eşlik edecek. Bir tatlı haber daha: Bu edisyon bir belgesele dönüşmek üzere kaydedilecek. 

Program 26 Eylül 17.00 – 20.00’de, Hope Alkazar’da, Nene H önderliğinde ve Türkçe dilinde gerçekleşecek Ableton Live Prodüksiyona Başlangıç Atölyesi ile start alacak. Detaylara buradan, 7 Eylül 23.59’a kadar açık olan başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Atölyeyi 20.00 – 21.00’de, herkesin katılımına açık olan Prodüksiyon / Performans Sohbetleri takip edecek. 

27 Eylül’de 17.00 – 20.00’de yine Hope Alkazar’dayız. Ableton Live Orta Seviye Müzik Prodüksiyonu Atölyesi’nde Nene H bu kez yürütücülüğü Peachlyfe ile paylaşıyor; atölye dili İngilizce. Detaylara buradan, 7 Eylül 23.59’a kadar açık olan başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Atölyeyi 20.00 – 21.00’de, Kopenhaglı Endurance kolektifinden DJ Nah Care, Ezy, Peachlyfe ve Sham ile gerçekleşecek bir konuşma takip edecek. Moderasyon Nene H ve Y.UNAN’da; söyleşi dili İngilizce. Kayıt yaptırmak için isminizi ve sosyal medya linkinizi [email protected] adresine göndermeniz gerekiyor. Detaylar burada

28 Eylül 22.00 – 05.00’te, Suma Han’da kulüp gecesine davetlisiniz. Sirän ve Endurance’ın güçlerini birleştirdiği üç gecelik parti turnesinin İstanbul Ayağı’nda müzikten Bashkka, DJ Nah Care, Ezy b2b Sham, Jtamul, Mx. Sür b2b Y.UNAN, Nene H, Peachlyfe ve Şevval Kılıç sorumlu olacak. Ceytengri ve Kiki ggNash’in drag performanslarının da izlenebileceği gecede canlı görseller UVD Tsao’nun; fotoğraflar ise Antre Sex ve Cansu Yıldıran’ın elinden çıkacak. Detaylar burada; biletler burada.

29 Eylül’de parti Diyarbakır’a taşınıyor. 19.30 – 01.00’de Mordem Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek gece, iki senedir Diyarbakır ve Mersin’de yeraltı kültürünü harlayan aksiyonlar almakla meşgul olan Noncalling ortaklığında organize ediliyor. Müzikler Azad, Cano.use, Dj Nah Care, Nene H , Pelininmis ve Y.UNAN’dan. Detaylar burada; biletler kapıda.

30 Eylül’de son durakta, Mersin’deyiz. 19.00 – 07.00’de Utopia Valley’de yine Noncalling ortaklığında gerçekleşecek gecede Cano.use, Dj Nah Care, Ezy, Nene H, Pelininmis ve Y.UNAN çalacak. Detaylar burada; biletler burada