Sofia Coppola, Bill Murray’li yeni filmi “On The Rocks” hakkında konuştu

2003 yılından bu yana adından sıklıkla söz ettiğimiz Lost In Translation ve 2015 yapımı A Very Murray Christmas isimli Netflix müzikalinde birlikte çalışan Sofia Coppola ve Bill Murray’nin yeni filmi On The Rocks’ın ne zaman yayımlanacağı merak konusu olmaya devam ederken, yönetmen Coppola filme dair heyecanımızı pekiştirecek detaylar vermekte.

92Y Reel Pieces serisi için Annette Insdorf’un sorularını yanıtlayan Coppola, Bill Murray ve Rashida Jones’un başrolleri paylaşacağından bahsederken filminin hikâyesini şu cümlelerle özetledi: “Güzel asistanıyla beraber sıklıkla iş seyahatine çıkan başarılı bir iş insanı olan kocası Marlon Wayans’a dair şüpheleri olan Jones’un karakteri, babasıyla birlikte Wayans’ı gözetlemeye başlayacak. Ancak Murray’nin canlandırdığı karakter sofistike ve çapkın bir baba olduğundan, kızının eşini de kendi bakış açısıyla değerlendirecek ve onun şüphelerini besleyecek.” 

Coppola, içsel olana dair ne varsa onu modern bir masala dönüştürme gücüne sahip. Bu masal da yönetmenin söylediklerine göre şüpheye, baba-kız ilişkilerine ve New York’ta yudumlanan Martinilere dair izler barındıracak. On The Rocks birbirinden tamamen farklı iki jenerasyonun hikâyesi. Coppola’ya göre aynı zamanda ebeveynlerle ilişkilerimizin hayatımızdaki diğer ilişkileri ve bakış açılarımızı nasıl şekillendirdiğine dair bir çatışma da sunuyor.

On The Rocks’ın A24 tarafından Apple TV+ ile yeni ortaklığı kapsamında yayımlanacak ilk film olması beklenirken, program esnasında Insdorf’un güncel sinemaya dair sorularını da yanıtlayan yönetmen, streaming dünyasına çağdaşlarına kıyasla daha sıcak baktığını belirtti. Ancak film gösteriminde başvurulan yeni yolların yönetmenleri farklı şeyler denemeye teşvik edebileceğini düşünse de geleneksel anlamda bir sinema ruhunun yalnızca beyaz perdeye süzülen ışıklarla temsil edilebileceğine inanıyor.

1991 yapımı La Double Vie de Véronique filmi üzerinden, Polonyalı yönetmen Kieslowski hakkında yazdığı kitabıyla sinefillerin göz bebeği haline gelen Annette Insdorf’un programının diğer tüm bölümlerine buradan erişebilmek mümkün.

Yazı: Asena Büyük