Sofia Coppola’dan New York sosyetesinde tutunmaya çalışan bir kadının hikâyesi

Geçtiğimiz günlerde Annette Insdorf’un programında, heyecanla beklediğimiz Bill Murray’li yeni filmi On The Rocks hakkında konuşan ve hayali bir fragman hediye eden Sofia Coppola, Apple TV+ ile yeni bir proje için anlaştı.


Pulitzer Ödüllü yazar Edith Wharton’ın ilk kez 1913 yılında yayımlanan romanı The Custom of the Country uyarlaması olacak bu yeni projenin mini bir dizi olması bekleniyor. Roman, Coppola’nın ekrana kusursuzca yansıttığı kadın karakterlere bir yenisini ekleyeceğini düşündüğümüz Undine Spragg’in hikâyesini konu ediniyor. Undine, New York sosyetesinde yer edinmeye çalışan bir kadın. Hayal ettiği hayatı yaşayabilmek için her türlü şeyi göze alan Undine’in iç dünyasına Coppola’nın köprüsüyle yolculuk edeceğimiz bu mini diziyi ne zaman izleyebileceğimize dair bir bilgi veya oyuncu kadrosuna dair bir açıklama verilmedi. Ancak bildiğimiz kadarıyla 2014 yılında Sony Pictures, yine bir The Custom of the Country uyarlaması için Scarlett Johansson ile anlaşmış ama proje bir türlü hayata geçirilememişti. Sofia Coppola’ya En İyi Özgün Senaryo Oscar’ı kazandıran Lost In Translation filmindeki uyumlarını düşününce, ikilinin bu yeni projede birlikte çalışma ihtimalini düşünmek oldukça heyecan verici.

Annette Insdorf’un 92Y Real Pieces programında Coppola streaming dünyasına çağdaşlarına kıyasla daha yakın ve önyargısız olduğundan bahsetmiş, film gösteriminde başvurulan yeni yolların yönetmenleri farklı şeyler denemeye teşvik edebileceğini düşündüğünü açıklamıştı. Bakalım Apple TV+ ile ikinci ortaklığı olacak bu mini dizide Coppola’nın tarzında değişimler görebilecek miyiz?

Yazı: Asena Büyük