Söz plak şirketlerinde: Tamar Records

Bant Mag. No:74’te Türkiye’den ve dünyadan, 2020’yle birlikte çeşitli süreçlerden geçen çok farklı ölçekler ve farklı motivasyonlardaki plak şirketlerine sorduk: Bu süreçten işler nasıl etkilendi? Müziğe olan yaklaşım ve üretimleri değiştiren / dönüştüren bir süreç oluyor mu? Oluyorsa ne anlamda oluyor? Talepler neler? Öğrenilen bir şeyler oldu / oluyor mu?


Tamar Records yanıtlıyor

Merkez: İstanbul
Katalogda kimler var: Lin Pesto, Vox In Rama, Netam, Apartmanlar
Ne zamandan beri var: 2019’da kuruldu

“Zaman faktörünü iyi kullanmak önemli, bunun hem verilen servis nezdinde yani altyapısal olarak hem de sanatsal üretim aşamasında faydalarını yaşıyorum.” 

Hakan Tamar: “Pandemi sürecinde elbette tüm müzik sektörü gibi ben de pek çok olumsuzlukla karşılaştım. Durumun maddi ve manevi etkileri zaten hepimizce malumdur, doğal olarak benim ve çevremin de tüm sektörle kesişim kümemiz oldukça büyük.” 

“Hayata dair negatif durumları her zaman pozitife çevirme düsturundan yola çıkarak ben bu dönemde her şeyin normalleştiği zamanlara dair hazırlıklarımı tamamlamaya çalıştım açıkçası, buluverdiğim yöntem bu oldu. Özetle yeni projelere odaklandım, şartlar elverdiğince kataloğu genişletmeye çalıştım, plak şirketinin verdiği servisi maksimize etmek için hamlelerde bulunup yapıyı en üst lige taşıdım. Bir yıllık süre içerisinde adeta 2-3 yıllık mesai yapıp bir şekilde en azından olumsuzu olumluya çevirme amacını güttüm bahsettiğim üzere. Zaman faktörünü iyi kullanmak önemli, bunun hem verilen servis nezdinde yani altyapısal olarak hem de sanatsal üretim aşamasında faydalarını yaşıyorum. Son bir yılda hem insan hem bu işin insanı olarak çok fazla şey öğrenip tecrübe ettiğimi de kesinlikle söyleyebilirim.”

“Günün gerçeklikleri ve olası yollar: Söz plak şirketlerinde” dosyasını okumak için buradan Bant Mag. No:74’e ulaşabilirsiniz.