“Space Force” ikinci sezonu resmiyete kavuştu

Steve Carell’in hem yaratıcılarından hem de oyuncularından olduğu ve mizahını Trump’ın Amerika için öne sürdüğü Uzay Kuvvetleri Komutanlığı fikrinin gerçekleştiği bir geleceğin tasviri üzerinden yapan Space Force, 29 Mayıs’ta ilk sezonuyla Netflix’te yayımlandı. Senaryosunu The Office yazarlarından Greg Daniels’ın yazdığı serinin ikinci sezon siparişi verildi.

John Malkovich, Ben Schwartz, Lisa Kudrow, Tawny Newsome, Diana Silvers ve Jimmy O. Yang gibi oyuncuların Steve Carell’e kamera önünde eşlik ettiği dizinin uzun soluklu olacağı tahmin ediliyordu. Nitekim Greg Daniels, geçtiğimiz yaz aylarında verdiği bir röportajda “Gelecek sezon neler olacağını tartışmak için kıdemli yazarları bir araya getirmeye başladık” diyerek ikinci sezonun yolda olduğuna dair ilk ipuçlarını vermişti.

Çekimler Vancouver’da

Dizide Dr. Chan Kaifang karakterini canlandıran komedyen Jimmy O. Yang, ikinci sezonda senarist ekibinde de yer alacak. Space Force’un ikinci sezon çekimlerinin 2021’de Vancouver’da başlayacağı da açıklandı fakat yayın tarihi henüz bilinmiyor. 

Steve Carell ve Greg Daniels ikilisinin sıkı bir hayran kitlesi yaratmaya alışık olduğunu unutmamakta fayda var. The Office, ABD’de hâlâ en çok stream edilen diziler listelerinde tepelerde kendine yer buluyor. Netflix’in de bu ikiliyi yeniden bir araya getiren yapımdan beklentisinin büyük olduğuna şüphe yok.