“Stranger Things”in dördüncü sezonu final sezonu mu olacak?

Üçüncü sezonuyla bir kez daha sansasyon halini alan, Netflix’in rekorlarını alt üst eden Stranger Things’in geleceğiyle ilgili yeni bir söylenti gündemde.

İnternetin popüler sinema platformlarından We Got This Covered’ın ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberi, Netflix’in dördüncü sezonu, Stranger Things’in final sezonu olarak kurgulamayı planladığı yönünde. Dizinin yapımcıları, geçtiğimiz yıllarda Stranger Things’i beş sezon olarak kurguladıklarını açıklamıştı. Bu planlarda değişiklik yapılmasının sebeplerine dair tahminler, hem hikâye akışıyla hem de dizinin başrol oyuncuları olan çocukların bir yandan büyümesiyle ilişkili. (Lucas’ı canlandıran Caleb McLaughlin’in bıyıklarını gördünüz mü?)

Sekiz bölümlük üçüncü sezonu henüz izlememiş olanlar için bu haber şok etkisi yaratabilir ama dizinin an itibariyle evrildiği noktada birçok değişiklik ve final yapıldı bile. Büyük ilgi gören ve fenomenleşen her şeyin suyu çıkana kadar uzatılmasının ne denli kötü sonuçları olabileceğini birçok benzer dizide gördük. Bu anlamda Netflix, Stranger Things’i dört sezonla tamamlamaya karar verirse, bunda yaratıcı sebeplerin ön plana çıkmış olduğunu bileceğiz. Dizi dört sezonla tamamlanırsa da birçok spin-off söylentisinin gündeme geleceği de aşikâr.