Suzanne Ciani’nin 1973’te yaptığı kayıtlar albüm oluyor: “Music For Denali”

Synthesizer tınılarının divalarından Suzanne Ciani’nin 1973 yılından seslenen, daha önce hiç duymadığımız kayıtları, Finders Keepers aracılığıyla 7 Ağustos’ta yayımlanacak derlemede bir araya geliyor. 

Music For Denali aslında Alaska’daki en yüksek dağın zirvesinden kayacak ilk kayakçılar hakkında bir belgesel için Buchla synthesizer ve piyano kullanarak besteleniyor. Ciani’nin filmler için ses ve müzik üretmeye henüz başladığı yıllara ait bu değerli kayıtlar, müzisyenin esin dünyasına erişmek için bir portal yaratacak nitelikte. Finders Keepers, Suzanne Ciani’nin müziğini devrimci bir yaklaşımla sentezleyerek oluşturduğu bu kayıtların müzisyenin ilk Buchla konserlerinden önce üretildiğini söylüyor. 

Bir bardak gazlı içeceğin serinleteceğine dair inancımızın ardındaki gizli güç olan, İlhan Mimaroğlu’nun Finnadar Records kataloğunda yer alan ve elektronik müziğin kadın kahramanları dosyamızın önemli konuklarından Ciani’nin tuşlarından duyacağımız yeni melodileri takip etmek için oldukça heyecanlı olduğumuzu ekleyelim. 7 Ağustos’a doğru gün sayarken, müzisyenin Finders Keepers ile bir başka iş birliğinin; 1969 yılındaki kayıtları gün ışığına çıkaran “Flowers Of Evil”in tadını çıkaralım

Yükleniyor...