Venedik’teki prömiyeri öncesi ilk fragmanıyla: Tereddüt Çizgisi

Yazı: Melis Tire

İki Şafak Arasında’nın yönetmeni Selman Nacar’ın yeni uzun metrajı Tereddüt Çizgisi, prömiyerini bugün start alan 80. Venedik Film Festivali’nde yapacak. Avukat Canan’ın masum olduğuna inandığı ve uzun süredir savunduğu bir cinayet zanlısının hüküm duruşması gününde kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalmasının hikâyesini anlatan filmden ilk fragman paylaşıldı.

Tereddüt Çizgisi için kamera karşısına geçen isimler arasında Tülin Özen, Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Kültür Şahin, Vedat Erincin ve Erdem Şenocak var. Senaryosu da Selman Nacar tarafından yazılan film, 80. Venedik Film Festivali’nin resmî yarışma seçkisi olan Orizzonti (Ufuklar) Bölümü’nde izleyici karşısına çıkacak. Çekimleri 2022’de Uşak’ta gerçekleşen Tereddüt Çizgisi; San Sebastian Film Festivali WIP, Cinelink, Arras Days, First Cut Lab, Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forum’dan desteklerle tamamlandı. 

80. Venedik Film Festivali takviminde Türkiye’den bir yapım daha var: Kısa metraj işleriyle tanınan Nehir Tuna’nın yine Orizzonti Bölümü’nde yer edinen Yurt filmi, festivalin Queer Lion (Kuir Aslan) ödülü için de yarışıyor. Programın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz, Melikşah Altuntaş’ın festival izlenimleri de önümüzdeki günlerde bantmag.com’da olacak.