Thanos bu kez bir çocuk olarak korku saçıyor

Baby Yoda ve Kid Loki’yle televizyon yapımlarında tanıştık ve ikisi de kısa sürede fenomen oldular. Şimdi de Marvel’ın uzun soluklu The Avengers serisinin 750. sayısında Kid Thanos ile buluşuyoruz. Evet, süper kahramanları ve dünyayı yok etmek isteyen mega kötü Thanos’un çocuk versiyonu. 

The Invincible Iron Man #55 ile 1973’te çizgi roman âlemine adım atan Thanos’un farklı yaş uyarlamalarını önceden görmüştük. Hulk, Thor ve Venom gibi seriler için kalem oynatan Donny Cates, Thanos’un kazandığı alternatif bir anlatı sunan Thanos serisinin 13. bölümünde yaş almış ve keyfi yerinde bir Thanos profili çizmiş, ismine de King Thanos demişti. Aynı yazarın Cosmic Ghost Rider: Baby Thanos Must Die’ında da kahramanlar zamanda geri gitmiş ve Thanos’u henüz bir bebekken öldürerek dünyanın başına açacağı belaların önüne geçmeye niyetlenmişti. Evet, bu sefer de ismi Baby Thanos olmuştu. 

1 Aralık’ta raflarda olacak The Avengers (Legacy) #750 öncesi paylaşılan kimi sayfa tasarımları, Kid Thanos ve Ka-Zar’ı karşı karşıya getiren bir maceraya işaret ediyor. Başka bir zamanda, bir ormanda gerçekleşen karşılaşmada Kid Thanos, başka bir zaman yolcusunu bulmuş olduğu için duyduğu mutluluğu dile getiriyor. 

Kid Thanos vs Ka-Zar
Kid Thanos vs Ka-Zar
Kid Thanos vs Ka-Zar


Maceranın yazarı Jason Aaron. Daha önceleri The Avengers’ın yanı sıra Ghost Rider, Thor, Wolverine gibi serilere de yeni hikâyeler kazandırmıştı. Christopher Ruocchio da farklı kısa serüvenleri bir araya getiren bu özel sayının diğer yazarı. Çizimler Aaron Kuder, Carlos Pacheco, Ed McGuiness, Javier Garrón ve Steve McNiven’dan. Ayrıca bu sayı çeşitli varyant kapaklarla birlikte geliyor tabii. Bunlar arasında sınırlı basılacak, Jack Kirby’nin bir işini kapağa taşıyan özel bir versiyon da var. World War She-Hulk!‘ın finali, tarih öncesinde geçecek bir Avengers macerası ve dahası; The Avengers (Legacy) #750 sayfalarında olacak. Marvel’ın yeni “çocuk kötüsü”, diğer benzer uyarlamalar arasından sıyrılabilecek mi, göreceğiz.