“The Batman” oyuncu kadrosu için son adaylar: Andy Serkis ve Colin Farrell

Matt Reeves’in yönetmenliğini üstleneceği yeni The Batman filminin oyuncu kadrosuna dair yeni söylentiler gündemde. Robert Pattinson’ı başrolde izleyeceğimiz filme Andy Serkis ve Colin Farrell’in katılması da olası.

Çekimleri ocak ayında başlayacak filmin oyuncu kadrosunda halihazırda Jeffrey Wright, Paul Dano ve Zoe Kravitz zaten var. Başta The Lord of the Rings serisinde canlandırdığı Gollum karakteri olmak üzere, beyazperdenin yarı CGI yapımlarındaki performanslarıyla akıllarda yer eden Andy Serkis’in filmde Bruce Wayne’in sadık yardımcısı –ve çok daha fazlası- Alfred Pennyworth’ü canlandıracağı konuşuluyor.

Filmin iddialı oyuncu kadrosuna katılacağı söylentileri gündemi meşgul eden bir başka isim de Colin Farrell. İrlandalı aktör son yıllarda The Lobster, Fantastic Beasts ve Dumbo gibi filmlerde kamera karşısına geçmişti. Farrell’ın The Batman’de canlandırması muhtemel olan karakter Penguin. Batman’in en popüler düşmanlarından biri olan Penguin’i Danny DeVito’nun Batman Returns filmindeki unutulmaz performansıyla hatırlıyoruz. Her şeyiyle bir hayal kırıklığı olan Gotham dizisinde Robin Taylor’ın özgün Penguin performansı da akıllarda yer etmişti. Colin Farrell’ın bu karakter için ilginç bir seçim olacağı kesin.

Matt Reeves, The Batman’in senaryosunu Mattson Tomlin’le birlikte yazıyor. Kara Şövalye rolüyle izleyeceğimiz Robert Pattinson’ın Jiu Jitsu çalışmaları da geçtiğimiz günlerde gündemdeydi. Filmin 2021’de vizyona girmesi planlanıyor.